İşte Meydan 2015 Yılı

Posted By on 22/09/2015

İşte Meydan  2008 Yılı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya’ya tören, kutlama, konser, miting gibi etkinlikler için geniş bir meydan kazandırdı. Deprem sonrasında kullanılamaz hale gelen eski valilik binasının bulunduğu alan, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 370 araçlık bir yeraltı otoparkı ve Kent Meydanı’na dönüştürüldü. Deprem zamanlarında barınma, toplanma ve depo alanı olarak kullanılmak üzere afet odaklı bir yaklaşımla tasarlanan Kent Meydanı, 10 bin metrekarelik geniş bir açık alana sahip.

Sakarya’nın değerlerini yansıtan rölyefler, şehir mobilyaları, havuz ve yeşil alan düzenlemeleriyle donatılan Kent Meydanı şehir merkezinin görünümünü de değiştirdi. Çalışmalar sırasında Ziraat Bankası Sokağı da yeniden düzenlenirken, Kent Meydanı’nın Katlı Pazar Yeri’ne bakan bölümünde yarı açık bir sergi alanı oluşturuldu.

Şehrin kalbi niteliğindeki Kent Meydanı için yapılan çalışmalarda 1967 depreminin hatırasına dikilen anıt ağaç koruma altına alındı. ‘Kent Meydanı’ ile ilgili açıklama yapan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, “Bugün Kent Meydanı ve Yer altı Otoparkı haline getirdiğimiz alan, depremin hafızalarda bıraktığı sembol mekanlardan biriydi. Yaklaşık 10 bin metrekarelik bu geniş alanı bir Kent Meydanı’na dönüştürmek, alt katını da bir yeraltı otoparkı haline getirmek için kolları sıvadık. Sakaryalıların büyük desteği ile engelleri tek tek aşıp, şehrimize sembol niteliğinde bir Kent Meydanı kazandırdık. İnanıyoruz ki, Kent Meydanı şehrin kalbinin attığı yer olacak” dedi.

sakaryameyda3sakaryameyda4sakaryameyda5sakaryameyda6sakaryameyda7sakaryameyda8sakaryameyda9sakaryameyda11sakaryameyda12sakaryameyda13sakaryameyda14sakaryameyda15sakaryameyda16sakaryameyda17sakaryameyda1sakaryameyda2sakaryameyda10

İşte Meydan  2015 Yılı

Sakarya  Kültürel ve Doğal Kaynakları  Koruma Derneği Başkanı Osman ZOR” Çevre Duyarlılığı  olmayan yöneticilerinden kaynaklanan bir  durum. Sakaryalıların büyük desteği ile engelleri tek tek aşıp, şehrimize sembol niteliğinde bir Kent Meydanı kazandırdık. İnanıyoruz ki, Kent Meydanı şehrin kalbinin attığı yerdir.Son 4-5  yıldan beri  Kent  meydanı kaderine  terk edilmiş. Bu meydan şehrin sembolu olduğu  halde   şehrin  kalbinin  attığı  yer bu kadar  sahipsizse  Şehrin kenar  köşelerini  siz  düşünün  bu  vizyon sorunu  bu  kenti  yönetenler   gözlerinin önündeki Pisliğe  bile  duyarsızlarsa bu  Sakarya  Marka  olamaz  marka  önce  temizlikle  başlar.Gelecek  nesillere  bu  yönetim  hiç bir şey  verecek  durumda  değil. Hendek ,Sapanca,Karasu  ilçelerinin  kıt  imkanlarla  yaptıklarını  görünce  bu  şehrin  bu  noktasının  pis  bırakılmasının  altında  başka  şeyler  aramak  gerek.Böyle belediyecilik olmaz.Belediye dediğin her unsuru  görendir”

 

666

havuzvar10

havuzvar8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir