BİR DİKİLİ AĞACIN VAR MI?

Posted By on 10/12/2015

 

BİR DİKİLİ AĞACIN VAR MI?

Evlenecek çiftlerin ruhsat veren birimler evliliği kalıcı olmaları adına zamanın akışına tanıklık edecek belirleyicilik olan aktiviteler müeyyidesi olanlar zamanın zeminin kaydını benliklere ve yazılı hale gelebilmesi için nefes oksijen olmadan son nefes oksijene mahruz kalmadan oksijen üreten bitki türlerinden adaylar birer ağaç dikmelerini ruhsat makamı marifeti ile adaylara söylenmesi durumunda adayların ilk söyleyeceği nerede dikebiliriz sözlerini duyar gibiyim..? 

1-)– Yalova belediyesi başkanını kutlarım Barbaros Binicioğlu- 1 Ocak 2007’den itibaren yeni evlencek çiftlere evlilik ormanına ağaç dikme zorunluluğu beyan etti. Bu örnek kişiliğini gönülden kutlarım gereği suretçe makamında da kutlayacağız. 

Derneğimizin Kültürel duruşu evlilik protokolü olması yönünde çalışmalarımızı çevre duyarlılığı bağlamında verilerimizi oluşturup paylaşma adına evlilik ruhsatı taraflarla paylaşmaya devam ediyoruz.  

Evlilik sağlam kurulursa o milletin A’dan Z’ye sorunları milimize edilir diyoruz.  

Çevre bilinci; sevgi hoşgörü paylaşımcı ilkeli kuralcı Vizyonlu evrensel duruşunu tarihçiler yazmasındaki önceliklerin tarihe değerleri olacak doneler dayanakları nesilden nesile örnek iş ve işlemlerin olmasını tarihçiler özenle seçerler.  

Bir milletin yaşadığı sureçteki güzellikler tarihe geçtiği belgelerle anlaşılır. 

  

birincihaber65

2-)–Bursa Belediye Başkanı Özgen Keskin.– Vizyonlu yöneticilerin Bursa vilayetinin Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin en temiz sokak hareketini destekleyen en temiz sokak yarışması sürecinde Kasım Sokağı en temiz sokak seçildi.  

Ödülünü sokağındaki öncüsüne başkan tarafından verilirken basının önemsediği bu tabloyu 19.11.2005 tarihindeki ulusal basın yazdığı için derneğimiz bu güzel faaliyeti kutlamak için derneğimiz yönetimi Sakarya’dan çevre bilimi adamları ile Bursa’ya gidip kutlamıştık

 

Yalova Belediye. Başkanının örnek davranışını,  basından okuduğumuz evlenecek adaylara birer ağaç dikme kültürünü oluşturması

 Yalova’da evlenecek çiftlerin evlilik arkadaşı ile birlikte birer ağaç dikmeleri koşuldu. Evlilik için Dikilen ağaçların zaman içinde. Büyüdüğünü görmek.  İçin evlı çiftler. Ağaçları zaman zaman görmek, ihtiyaçları adayların ağaçların yanına gittiğinde geçmiş zamanı ve evlilik başlangıcını hatırlamaları ve birbirlerine karşı güven güçlendırır.

 

 Küresel kirliliğin emilimine ağaçlar vasıtası ile çözüm oluşturması güzel alışkanlıktır.  

3 )–Konya ziraat odasının ağaç dikme ve kampanyasını basından görüp kutlamayı dernek olarak görev addederek gereğini yaptık.  

Konya Ziraat odası yöneticilerini gönülden kutlar benzer davranışlar meslek odalar yapılmasını temenni ederiz. 

 

4-)–  Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğu. Sakarya Karasu ilçesinin Belediye Başkanının örnek davranışını diğer belediye başkanlarının katılımlarını bekliyoruz.  

Ulusal basında çıkan siyah poşet yerine kağıt poşet veya bez ambalaj kullanılması görüşü.. 

Çevre kirliliğinde ve toprak üzerinde terk edilen naylon poşetler toplanıp imhası vizyondur kutlarız.. 

Naylonlu kimyasallar toprak üzerinde kalınca kendiliğinden yok olması bin yıl sürüyor. 

Toprak üzerinde kalınca toprağın kimyasını bozduğu bilimseldir. 

Karasu Belediye başkanının örnek davranışlarını evlilik içinde kitap okutma alışkanlığı konusunda öncülüğünü bekliyor. 

 

Evlilik konusunun bilinçlenme sürecine Karasu’da ilme başlamışlığın devamını Belediye Başkanının devamını neden niçinler konusunu bilgilendirmeyi taşımasını beliyoruz.

 

 

Milat tarihi 1999 Depreminden sonra Ülkem için düşündüğümü kaleme aldım paylaşılmasını istediğimi ilgili kurum ve makamlara gönderdim. Ben T.C.vatandaşı Osman Zor İle ile iletişim kurmak isteyenlerin dikkatine 0264,2770082—/  0545,5560618 —İLETİŞİM -65-

  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir