Cami, muhtar, belediye, dayanışması ile ülkede, 70 milyon ağaç Projesi

Posted By on 10/12/2015

Cami, muhtar, belediye, dayanışması ile ülkede, 70 milyon ağaç Projesi

Sakarya Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma Derneği  

Yönetim Kurulu Başkanı Osman ZOR Projenin ayrıntılarını açıkladı 

 1. Cami yeri nasıl kimlerin öngörüleri cami yerinin kararı ve cami yerinin alınmasındaki isimler. 
 2. Cami derneğinin kurucu üyeleri ve dönem dönem yeni yöneticiler. 
 3. Cami projesinin mimar ve mühendisleri ve düşünce olarak caminin görünümü için düşünce kurulları. 
 4. Cami inşaatında emeği geçen sanatkârların isimlerinin kayıtları. 5. Camiye makbuz karşılığında para toplayarak cami imalatının yapılması için zaman ayıran insanların isimleri. 
 5. Caminin tamamlanması için cemaat dayanışması. 
 6. Caminin müftülük iletişimindeki onay veren yöneticilerinin isimleri. 
 7. Camiye geçici olarak namaz kıldıran insanlar ve diğer isimler. 
 8. Camiye resmi olarak atanan imamların isimleri.  
 9. Cami bahçesinin peyzajı veya düşünce kurullarının düzenlenmesi durumundaki çevre düzeni ağaçlandırılması ve çiçek türleri dikilmesi. 
 10. Cami derneğinin kanunlarla sorumluluk kayıt defterleri yazımı. 
 11. Cami özel kültürel faaliyetlerle ilgili aktivitelerle esere eser katan değerlerin ayrışımı özel defterlere yazılması isim dokümanı ile kayıtları deftere isimlerin yazılması tarihin ve gelecek nesillerin öğreneceği değerler olur. Bu özel defterler demirbaş kayıtları caminin isminin kültürel kazanımları caminin tarihe rehber oluşturacak değerler katılımı eser bütünlüğü oluşur. 
 12. Cami bahçesine özel ağaç dikilme ruhu uzun ömürlü ağaç türlerinden olması. Ve bu ağacın sembol ağaç olaçak. Ve Cami cemaati ağacın dal yapraklarıymış gibi her insanın özel ağaç yaprakları, resım de sayı numara ile ve cemaatin her birine yapraklardaki numaralardan birer sayı numara si sayısı numara cemaat adına verilerek cemaatin özel ağaçtaki numarası özel deftere yazılarak her numara cemaatin küçük defter kimliği oluşturarak bireylere verilmesi özel ağacın yaprak numaraları cemaat- birey numarası numarası olması. 

 

 

birincihaber90

 1. Cami adına yapılması internet sitesinde özel ağaç: dalları yaprakları ve ağacın gövdesi ni isimler dalları ve yaprak larındaki numaralarla Cemaat ve cami adı ve ağaç adı ile sitede oluşum numaraların tıklanması ile yaprak numarası tıklanınca bireyi tanımak bireyin bir vesıkalı remı ile özgeçmişi ve numara marifeti ile tıklanabilir olması kişiyi evrensel ortamda tanıma olur. 
 2. Camiye kamera böcek kameralar konularak görüntü oluşumu önce güvenliği belgeleyeceğinin kayıtlarda görülmesi ve 
 3. Camideki bayramlarda cemaatin katılımı ve cenazelerdeki son veda görüldüğü kayıtlardaki cemaat sitenin marifeti ile tıklayarak görülebilir. Dilerse birey harita olması için cd veya dosya yapılabilir.  
 4. Cemaat bireyleri ve cami cemaatinden ölen birey İnsanlar i mezarlıktaki defin görünümüde toprak insanın son durak olduğunu görüntüleyenlerde olabilir ve dünyadaki yaşamış, yaşayacak olan her insanın dünyadaki ömrünü tamamladığında sonunda toprağa döneceği belgesel görüntüleri seyreden nesiller dünyanın kalıcı yer olmadığı görülünce nesiller derler çıkaracağı kayıtlar marifeti ile oluşur. 
 5. Camiler cem dönüşünü dayanışmayı hoşgörüyü sevgiyi ve paylaşmayı anlama anlatma durumundaki cem olma insana insanlığa tarihe gelecek nesillerin yaşamında veri tabanı dönüşüm dünyadaki canlıların sınırlı zaman dilimindeki ömür. Dünyada yaşarken kültürel eser üretenler ölümlerinden sonra Dünyada ürettikleri ortak payların geleceğe dönüşümü kültürel paylar tarihçilerin kalem ile kitaplara geçer diyebiliriz. 
 6. Her mahalle muhtarı ile cami cemaatlerin ortak aklın kültürel ve doğanın olmazsa olmaz. Bitkisı ağaç yaşatma Sevinçte ve üzüntüde ağaç dikme yaşama dönüşmesinde Cami Yonetımı Muhtar ve Belediyelerin ortak Proje için her bireye bir ağaç numarasını küçük kimlik oluşturma ile ağaç sevgi ruhsal rahatlama yeşil yeşil ile olur. 
 7. Cami, muhtar, belediye, dayanışması ile ülkede, 70 milyon ağaç dikilebilir.

 

Milat tarihi 1999 Depreminden sonra Ülkem için düşündüğümü kaleme aldım paylaşılmasını istediğimi ilgili kurum ve makamlara gönderdim. Ben T.C.vatandaşı Osman Zor İle ile iletişim kurmak isteyenlerin dikkatine 0264,2770082—/  0545,5560618 —İLETİŞİM -91-

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir