DAĞ GÖLETLERİ YAPILMALI

Posted By on 10/12/2015

DAĞ GÖLETLERİ YAPILMALI

 

DAĞ GÖLETLERİ YAPILMALI Bitki türlerinin devamlılığının olmazsa olmazı su. Su tüm canlıların yaşamının ihtiyacı olduğunu bilmek yetmez, suyu canlılık adına dönüşüm dengesinin planlama ve planlamayı uygulamaya taşınacak oluşumları Yöneten Kurum ve Kuruluşlar

Bölgelerindeki tabiatın coğrafi kimyasında topraklar, ovalar, tepeler, toprak taşıyla, dağıyla, tepesiyle, akarıyla, akmazıyla, yer altı, yer üstü tümünün değerleri. Denizi, gölü, göleti, akarsuları, bitki örtüsü, filorası yer altı yer üstü biyolojik canlılar su varlığının olduğu süre canlılık vardır

.Sutüm canlıların varlılığının devamıdır. Su insan vücut ağırlığının dörtte üçü su olduğunu doğru anlamalıyız. İnsan vücudunun suya olan bağımlılığı kimyasal metabolizmanın sağlıklı çalışmasının emilimi suyun bitki türündeki, suyu aldığımız besinlerle de vucudumuz su alıyor.

Ve bitkideki kimyasalla insan vücudunun kimyasal mineralleri alıyor. İnsanın kimyası toprak su kimyasındaki değerleri alabilmesi için topraktan beslenen bitki türleri su ile vücut buluyor.

İnsan vücudunda ki değerlerin devamlılığı aldığı ile orantılı çalışır eksik aldığı değerler vücut kimyasının zaman içinde eksilen değerleri insanın fiziksel ve iç organlarının yetersizliği başlar..

Su hareketli ve hareketsiz tüm canlı varlıkların yaşamasını oluşturur. İnsanın canlılıkla olan sorumluluğu söylemle yetmez, proje üretme ile sorumludur. Büyük şehirler içme sularını temin etmek için gölet ve barajlar yapıyor.

Kar suyu ve yağmur suyu depoluyorlar, su ihtiyaçlarının depolanması için yatırım yapıyorlar. Sorumlu oldukları şehrin su sorununu temin ettikleri doğrudur..

. Dağlarda yaşayan canlılar için su toplama göletleri yapılması için ilgili kurumların dağlarda su toplama göletleri yapmaları için özel bir proje bile gerekmez, makine marifeti ile çukurlaroluşturulur. Bu çukurlarda kar ve yağmur suları birikir.

 

birincihaber47

Yaz mevsimi su ihtiyacı olan hareketli canlılar su içerler. Nesli tükenmedeki canlılar yaz mavsiminde susuzluktan ölmemiş olurlar. Nesli tükenen canlıları önemsemezlik yapamayız; her canlı diğer canlının devamlılığının olduğunu doğru okumalıyız…

Unutulmasınki zehirin karşılığı tedavide panzehirdir. Canlılığın denizi, karası yok birbirlerinin parçasıdır. Orman yangınlarında göletler önem arz etmektedir. Yangınlarda su takviyesi oluşturacağı gibi yangından korunmak isteyen canlılara yuva olur.

Ve bu tür göletlere su içinde yaşayan canlılardan, gölete bırakılır ise göletlerde olacak canlılar doğada ki yaşama denge oluşturur. Orman teşkilatının ve diğer ilgili kurumların dağ göletleri yapmaları gerektiğini düşünüyoruz.

Kış sezonunda kar suları ve yağmur sularının depolanmasının tam zamanı teşkilatların mevsimsel uyan bu dönemde Makine ve insanların dinlendiği bu süreçte uygulama maliyetleri milimilizedir.

Unutmayalımki kar kaplı bölgelerde akarsu yoksa orman vedağlarda yaşayan hayvanlar susuz kaldığını bilim otoriterlerinin raporlarından öğreniyoruz.

 

Milat tarihi 1999 Depreminden sonra Ülkem için düşündüğümü kaleme aldım paylaşılmasını istediğimi ilgili kurum ve makamlara gönderdim. Ben T.C.vatandaşı Osman Zor İle ile iletişim kurmak isteyenlerin dikkatine 0264,2770082—/  0545,5560618 —İLETİŞİM-47-

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir