Doğal Varlıkların Kirlenmesi

Posted By on 09/12/2015

 

Doğal Varlıkların Kirlenmesi

 

Dünyaya yön veren kusurlu davranışları her ne şekilde olursa olsun doğal durumu bozuyorsa hep birlikte dur diyelim. Dünyanın kirlenmesine seyirci olamayacağımızı dalga dalga yaymalıyız.

Yer altı yer üstü araştırmalar; deprem, seller, rüzgârlar, su kaynaklarının kurumaları, aşırı sıcak ve soğuklar, küresel iklim bozulmaları…

Bilimin gelişmesi insanlık için önemli, olduğu kadarda önemli insanlığın yarınını karartması seyircisi olmayacağımızı ve doğal dengenin bozulmasını bildirsinler bize ve yarına neler için doğal denge bozulmasını insanlığa doğrudan anlatsın uzmanlar.

Doğal varlıklar toprak hava su oluşumunu engelleyen faktörlerin kontrolden çıktığı, hava kirliliği oluşturması insan sağlığını doğrudan bozmakta eko sistemin bozulması bütün canlılığı bozar.

İnsan kimyasının ve metabolizmasının bozulması durdurulamadığı zaman ölümler kaçınılmaz olmakta. Doğal varlıkların korunması bütün insanların ortak koruması ile korunacağını bilmek yetmez icraatın parçası olalım.

Marsın kızıl gezegen olarak adlandırılmasının öncesi dünyamız gibi bir yapısı canlılığın olduğu gezegen. Bugün kızıl gezegen olarak bilinmesi bizi düşündürmeli, bu gerçeğin dünyamızın da kirlenmesine seyirci olduğu.

Durumu aşırı kirlenme argümanları artarken yeşil ürünleri toprak üzerinden eksik etmeme bilincini bütün insanlığa doğrudan görev düşmekte fantezileri kullanan her insan kullandığı cihazların karşılığı yeşil üretmekte görevlendirmeliyiz.

 

birincihaber12

Doğal varlıkların korunması için dünya nüfusunun altı buçuk milyar insanı her yıl birer ağaç dikerek büyütse, kirlenmenin durdurmasına somut kararlarla kendimizi görevlendirmeliyiz. Hava kirliliğinden Çin’de büyük sayıda insan ölümleri raporlara yazılıyor.

Hava kirliliği sadece Çin’de olmuyor teknolojinin ürünlerinin kullanılan her yerde hava kirliliği olduğuna göre Türkiye’de ve Sakarya’da da hava kirliliği var.

Seçilmiş sorumlulara seslenmek istiyorum yeşil üretmek için bitki türünün her çeşidinden yılda birer ağaç dikilecek kararlılık gösterilmesi Sakarya nüfusunun sayısı kadar ağaç dikebiliriz her yıl….. Kültürel duruşumuzu sorgularsak üzüntüde mutlulukta ağaç dikebiliriz.

Ağaç dikmek küresel kirlenmeyi arındıran ağacın önemi günlük tükettiğimiz oksijen olduğunun bilincini her insan bilerek birbiri ile sorgulamalıyız.

Milat tarihi 1999 Depreminden sonra Ülkem için düşündüğümü kaleme aldım paylaşılmasını istediğimi ilgili kurum ve makamlara gönderdim. Ben T.C.vatandaşı Osman Zor İle ile iletişim kurmak isteyenlerin dikkatine 0264,2770082—/  0545,5560618 —İLETİŞİM-12-

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir