DÜŞÜN Kİ BİLGİN OLSUN DÜŞÜN Kİ BİLGİN OLSUN

Posted By on 10/12/2015

DÜŞÜN Kİ BİLGİN OLSUN DÜŞÜN Kİ BİLGİN OLSUN

 

DÜŞÜN Kİ BİLGİN OLSUN 1)103 . lük Osman ÇOMAK ( 2günde 1kitap okuyor. ) Okunanın yaşı yoktur.  Mersin in Silifke İlçesinde yaşayan 103Yaşındaki Osman ÇOMAK bunun en güzel örneğini oluşturuyor.

ÇOMAK ilerlemiş yaşına rağmen gazete haberlerini gözlüksüz ve hızlı okuyor görenleri hayrete düşürüyor. Felçli olmasına rağmen hayata küsmeyen her gününü kitap okuyarak geçiren ÇOMAK iki günde bir kitap bitiriyor.

Sağlıklı yaşayabilmek için doğallığı Bakir değerleri kaynağından doğru anlamak için kaynak kitaplar olduğu için kitap okumak bilgi hazinesinin gelişebilmesi için çok okumak gerek okumak için geniş kaynaklardan okundukça bilgi hazinesi yaşamı yönlendirir.

Çevreyi, doğayı, doğal varlıkları anlamak ve doğal varlıklar hareketli, hareketsiz ve kültürel olarak geçmiş zaman, gelecek zamanda ki hayaller birleşerek projeye dönüşür. İnsanlık adına yaşama yön verir.

Enerjinin şekillenmesi bilgi bankasının zenginliğine bakıldığında okumak okumak okumak… 9-10.01.2009(perşembe-cuma)GÖZCÜ: 2)Örnek Davranış; mantığı mantı yaparak 57öğrenci okutuyorlar.

Vatandaşlardan maddi yardım toplamakta sıkıntı çeken Nevşehir yardım toplamakta sıkıntı gören yardım severler derneği çareyi mantı yapıp satmakta buldu

Haftanın bir günü dernek binasında bir araya gelen Dernek Başkanı ile üyeler.  Bu sayede yaklaşık 2000TL ( iki bin türklirası ) gelir.

Etmeye başladı yardım sever 25 bayan ve burs verdikleri öğrencilerin anneleri ile birlikte yaptıkları mantıların satışı ile 57ünüversite öğrencisine ayda 75TL burs sağladıklarını belirten dernek Başkanı Fatma BAY mantı üretimi sayesinde bugüne kadar 50 öğrenciyi ünüversitelerden mezun ettik dedi.

Bu benzer örnekleri her Bölgedeki sivil toplum örgütleri yapabilmeli… 12.08.2007(pazar)GÜNEŞ: 3)İngiltere Meteoloji Ofisi şimdiye kadar gerçekleştirilen en büyük iklim araştırmasına imza attı küresel ısınmayı baz alarak

İlk kez yapılan iklim tahmini çok güçlü bir süper bilgi sayar kullanılarak gerçekleştirildi. Atmosferden ve Okyanuslardan alınan sıcaklıkverileri 1980 ve 1990 daki verilerle birlikte bilgisayar yüklendi daha sonra bu veriler baz alınarak yükselen sıcaklık trendi bulundu ve geleceğe yönelik bir iklim modeli oluşturuldu.

Önümüzde ki 2yıl boyunca sıcaklıklarda düşme beklenmiyor. Her iki yılın da bu yıl yaşanan iklim koşullarıyla benzerlik göstereceği tahmin ediliyor.

2009 yılından itibaren sıcaklar aniden ve sürekli yükselmeye başlayacak önümüzde ki 10 yıl içinde dünyanın ortalama ısısı 0.3 derece yükselecek 2014 yılı ve sonrasında ise cehennem sıcakları bizi bekliyor.

 

birincihaber52

4)Sakarya vilayetin karasu ilçesindeki örnek davranışın kararını veren Belediye Başkanının kararının uygulama hayatına yansımasının takipcisi olacağımızın bilinmesi destek olma adına derneğimiz üyeleri alınan bu karar takdire değer.

Bu  ulusal gazete haber oluşu gurur verici. Ve sözleri aynen yansıtıyoruz. Başlık şöyle başlar. Siyah kağıt poşet yerine kağıt poşet veya bez ambalaj kullanılması görüşü çevre kirliliğinde toprak üzerinde terk edilen naylon poşetler toplanıp imha Etme fıkrı tadırdır.

Toprak üzerinde binyıl yıllarca duran naylon poşetler topraktaki doku esaret durum canlılığı esir ediyor Siyah poşetler kanserojen yaydığının bilinmesi yöneticilerin sağlık ve çevre konusunda ki alacakları kararla bölgesindeki yaşamı ya kolaylaştırır. Veya güçleştirir. Sağlık geri dönüşü olmadığı zaman *

Yönetenler tarafından ehemmiyet verenleri aydınlar düşünen konuşanlar daima takip etmektedir. Gerektiği zaman yükseltir, tersmi yapar. Bu güzel davranışı başına taşıyan Zuhal AKBAŞ Muhabirimizin duyarlı sözlerini kutlarım..

 

Milat tarihi 1999 Depreminden sonra Ülkem için düşündüğümü kaleme aldım paylaşılmasını istediğimi ilgili kurum ve makamlara gönderdim. Ben T.C.vatandaşı Osman Zor İle ile iletişim kurmak isteyenlerin dikkatine 0264,2770082—/  0545,5560618 —İLETİŞİM-52-

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir