EREZYON BOŞLUĞU ÖNCELİKLE AHLAKİDİR

Posted By on 10/12/2015

 

EREZYON BOŞLUĞU ÖNCELİKLE AHLAKİDİR

  

Canlıların en etkin olanı insan etkinliği bireysel keyfiliğe eğilimi yaygınlaşması erozyon boşluğu ahlaki zaaf aczine seyirci kalanlardaki pay vurdum duymaz oluşu dalga boyutu her geçen gün yayılması zaaf aczi bireyci akışı hızlandırmaz mı ortak aklın korunmadığı boşluğu değil mi.? 

 

TEMA'DAN ÇÖLLEÞME UYARISI YAPILDI. (METÝN AKYÜREK/ORDU-ÝHA)

osmanzor5

69.

 

İnsan arzuları doyumsuz insanın dışındaki canlıları kendi arzu ve isteği için kontrol eden ve faydalanan insan doyumsuzluğu sebebi ile nesillerin yok olabilecek kadar yok olmasına durdurmadan kendi talebi için arzularını tatminde yok olma sürecine seyirci olmakta. 

 

Doğal yaşamın değişimine sebebiyet veren insan doğal olan canlılığı sunileştirilerek arzusunu tatmin için doğal olan canlılığın değişimi zaman içindeki boşluğu erozyondur boşluğun karşılığı değişken bir şekilde dönüşecek olması kaçınılmazdır. 

 

Küresel sorunlar iklim değişikliği doğanın dengesine sebep sonuçlar… Doğadaki yaşamda birbirlerini dengeleyen yaşamı doğru izleyemediğimiz görülmekte suni oluşumlarla doğaya zarar veren yaşam şekli insan unsurudur.

  

Düşünün doğal ortamda yaşayan canlılar birbirlerine ölçülü olduklarını görebiliriz beslenmeleri için stok yapmazlar. 

Biz insanlar stok yaparak bazı varlıkları aşırı tüketiriz ve yenilenmesi içinde fazla önem vermeyiz.  

 

Canlılar dünyamızda insan her canlıyı nefsi için olgunlaşmadan tüketilen canlılar nesillerinin yara alması demektir olgunlaşan canlılar nesillerinin devamını yaşatır.

 

Olgunlaşmamış her canlının benliğini koruması için savunması var savunmasındaki salgılar tüketicisine zehir salar salgıladığı zehir tüketiciye minimum besin değeri oluşur. 

O halde olgunlaşmış olanların hazır olduğu anlamı demektir.

 

Tüketici durumundaki karşılığın maksimum besin değeri olmuş olur. 

Ahlaki boyutu ortak payların maksimum dağılımı en erden şeklidir. 

 

Bireysel arzular dalgasını kontrol edemeyen yarınların, yokluğunu yaşayacaktır. 

İnsan insandan bireysel arzularını kontrolü zaafı keyfiyete gücünü kullanarak karşı insanın varlığını gücünü ezimine ederek keyfiyetine zulü sorgulamadan güçlü olan insan güçsüzü kendi arzuları talebine dönüştürmekte. 

 

Çocukların çocuk doğurmasına baktığımız dünyada 9 yaşlarında çocukken çocuk doğurması da günümüz yayınlarında görmek bu durumu da insanın insandan çocuk oluşumunun yaşı 18 iken insan hakları savunucularının yanında olmanın daha doğru olduğunu anlamak yetmez aydın olmanın aczinde olunamaz.

 

 

Milat tarihi 1999 Depreminden sonra Ülkem için düşündüğümü kaleme aldım paylaşılmasını istediğimi ilgili kurum ve makamlara gönderdim. Ben T.C.vatandaşı Osman Zor İle ile iletişim kurmak isteyenlerin dikkatine 0264,2770082—/  0545,5560618 —İLETİŞİM-69-

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir