Medeniyetler Eserleri İle Tanınır

Posted By on 10/12/2015

Medeniyetler Eserleri İle Tanınır

 

Medeniyetler Eserleri İle Tanınır Toprakların toprak olabilme sürecini doğru okursak toprak varlık değerlerimizin zaman tanımı benliklerimize kaydetme yetmez zaman zaman benliklerimizi süzgeçlememiz lazım.  

Bir kum tanesi toprak bin yılda toprak olma zamanını çok iyi düşünmeliyiz.  

Bin yıldaki zamanın toprak kimyasındaki orjin karışım değerlerin tüm canlılar için besin değeri üreten toprak yaşamın olmazsa olmazı olan toprak kimyasının önemini benliğimizde sorgulamalıyız.  Toprak İnsan bedesının özü olan toprak insanlığın atası.  Âdem babamız topraktan vücut olmuştur,

 

Nesilden nesile bugün ki insana kadar.  Dünyaya gelme ve insan.  Bu dünyadan giden insanlar aslına rücu Eder.  Her canlı gibi insanda,  özü toprak, Her canlıdan yararlanan insan, İnsan yararlandığı, toprak toprak kimyasından olduğu bu varlıklardan yararlanan insan. Toprak ile kendini sorgulama i toprağın coğrafya üzerinde bulunduğundaki önemini ANLAMAK için insan bedeninin varlığının toprak olduğu ve kısa ömrünü tamamladıktan sonra yine aslına rucü ederek toprak olacak i ve bedenı boyutsal olarak sorgulamalı.

  

Toprağın erozyona maruz kaldığı sebeplerin doğru okunması gerek toprak erozyona dönüşmemesi için bitki örtüsünün toprak üzerindeki önemi yağmurların toprak üzerindeki etkisi bitki türü topraklarda yağmurların bitki türlerine göre emisyon gücü ve su toplama marifeti olan dönüşümü su tutan ağaç türleri kurak mevsimlerde tuttuğu su formül oluşturur.

 

Geçmiş zamanların gelecek zamanlardaki anlaşılma izleri eserler ve bitki türlerinin ömrü ile belgelenir.

  

Uzun ömürle bitki türü ağaçların bazılarının ömrünün çok uzun olduğunu doğrulayan yaşayan ağaçlar vardır.  

 

birincihaber85

 

Örneğin Bolu ilinin mengene bağlı mamatlar köyü yaylasındaki meşe ağacı ömrünün 1000 yıl vebenzer ağaç türleri faklı bolgelrde uzun ömür yaşayan benzerler i kültür mirasımız yaşayan calı kültür eserlerle değerdir.

  

Medeniyet kalite vizyon tarihe malolan bulgular geçmiş zaman, yaşamı ANLARIZ günümüzde yaşayan insanlar şimdiki zaman boyutunda gelecek nesile nelerin nasıllarını aktaracak gelecek nesil insanlar, bugün yaşayan insanlar, Doğaya toprağa suya çevreye tabiatın bütününde var olan dengenin parçaları olduğunu anlama anlatma adına, sevgiyi hoşgörüyü paylaşma kültürünü yaşamları ile birleştirme vizyonunu insan olma erdemi ile bütünleştirme ollusa.

 

Günümüzde sıkışan bi çare veya vurdumduymaz veya dünyadaki varlıkların tamamı benim olsun tüm imkânlar benim kontrolümde olsun diyenler.  Açgözlüler veya her canlının yaşam imkânın olacağı paylaşım düzeni diyebilmek için doğaya suya toprağa bitki örtüsüne.

 

 Çanlılığın, dengeler, bütünlüğünde. İnsan varlıkların doğal seyrine zararlı olacaklara dik durve yaşanabilir. Tabiat ayrımı doğaya toprağa suya denizlere göllere akarsular mezra da, bitki örtüsü, bitki çeşidi. Koruma adına başkan -Osman zor soylıyor.

 

Dünyada -7- milyara yakın insan var. Ve her insan birer ağaç yetiştirse dünyadaki ağaç miktarı, küresel afetler iklim değişimi sıcakların artmasına iklim değişimine bir ağaç deyip geçmeyin Türkiyede ve dünya

 

 

 Her insanın birer ağacı neden olmasın ağaç sevgisini yaşamak için ağaç dikmek yetmez ağacın yaşatılması için varım demeliyiz.  

Not: Türkiye topraklarının %75 i orman olan topraklar. Şimdiki ormanları koruyamayan azzıne neden duşuyor. Ve ülke toprağini kaybeden. Ülkelerden?  Sondan ikiciyiz-> birinci İran toprakları koruyamayan ülkelerin sırası azzınde garip bir ülkeyiz

 

.

Milat tarihi 1999 Depreminden sonra Ülkem için düşündüğümü kaleme aldım paylaşılmasını istediğimi ilgili kurum ve makamlara gönderdim. Ben T.C.vatandaşı Osman Zor İle ile iletişim kurmak isteyenlerin dikkatine 0264,2770082—/  0545,5560618 —İLETİŞİM -85-

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir