ORGANİK Tarım Açılımı

Posted By on 10/12/2015

ORGANİK Tarım Açılımı

 

 Organik tarım toplumun büyük çoğunluğunun özlemi olduğunu bilmek yetmez. Organik tarım üretecek düşünceyi yönlendirme yönetme üretici ile tüketicinin buluşmasında önemlilik yapacak formüllerin üretilmesi tüketicinin özlemi olan arz ve talebin buluşması için arzın sunulacağı pazarın olgunlaşmasıdır.

 

 Tarım ürünlerini manyaklaştırarak büyümesine yön veren üretimi az çalış çok kazan politikasının kırılması için doğal tarım üreticilerinin pazarda sunumunun önünü açarak politikalarının uygulanabileceği sürecin başlaması için tüketicinin arzu ettiği doğal tarım ürünlerinin pazarda olmasının önündeki dayatmaların kırılması

 

Doğal üretimin organik tarım formüllerini tarım müdürlerinin öncülüğünde şekli durumu ortamı sürece tarım ürününü kimyasal ortamlardan arındırmanın sadece tarım müdürlüklerinin yön yönetimi yetmez.

 

birincihaber84

 

Kentsel dönüşüm gerekir. Kentsel dönüşüm çevre kirliliğini bireyden sokağından mahallesinden semtinden şehrin tamamı da yetmez.

 

Şehirlerarası çevresel kirliliğe sebep olacak her türlü kirlilik için ortak aklın olgunlaşması ve ortak ruhun ortak atan kalpleri çevre kirliliğini milimize edebilecek projelerin uygulanabileceği şehirlerin olduğu süreçte tarım olur.  

 

Tarım ürünlerinin yetiştiği toprakalanlar,  havadaki kirlilikten arınmış yeryüzündeki deniz, gölet,  Akarsular in kirlenmemesi için?   Kentsel dönüşüm,  ortak aklın,

 

 İnsanın insan olduğu için öncelik insanı bireyin ortak payını formüle etmeden doğal seyrinde temiz çevre temiz su ve doğal tarım ürünlerinin tanımı her canlının hakkını veren insan insani insan olduğu için değerli olması paylaşımdan payının emin ellerde olduğu kentsel dönüşüm tabandan tavana iletişimin aksini temin edecek kentsel dönüşüm olmalı.

 

Kentsel dönüşüm konut yapımındaki bilincin tarım topraklarını konut veya fabrika alanlarındaki anlayışın değişimi ile doğrudan ilgilidir. Tarım topraklarının dün olduğu gibi bugüne değil; yarına, yarınlara gelecek nesillerin tartım topraklarındaki haklarının yaşatılması için kentsel dönüşüm gerek. 

Tarım toprakları yaratanın var ettiği konumu tüm canlıların rızkının beslenmesindeki dağlar, ovalar, denizler, göller, göletler, akarsular olduğu konumunu değiştirmeye kimsenin gücü yetmez. 

Suni değişimlerle değişim yapıldığı yeryüzündeki toprakları…  

Daralmaya sebebiyet veren yönetim anlayışı özel veya kolaycılığın göstergesidir. Doğal yapının amacı dışına çıkarılmasının sonuçları doğal yaşam bozuldukça suni yapılanmalar her zaman ömrü kısalttığı çeşitli etkenlere kirlenmelere maruz olduğu bilimsel verilerle beyandır.  

Tarım alanlarını doğal durumunu koruyarak organik tarım üretmek halkın anladığı termolojide doğal üretilen tarım ürünlerini tüketici lehine ülkenin toplumsal beklentilerine cevap verecek tarım açılımını kentsel dönüşümle revize edilecek bölgesindeki insanlara mutluluk refahı oluşturmak olmalı.  

Tarım dayatmasındaki hormonal kimyasal yoğunlaştırılmış ilaçları tarım ürününü bozduğu gibi toprak yapısını da bozmakta toprağın kimyasından doğacak canlıları yok eden ilaçlar toprağın kimyası bozulunca ilacın yönlendirmesi ile yetiştirilen tarım ürünleri topraktaki unsuru olabilecek organizmanın biyolojik olarak yok olması doğal dengenin bozulmasını sebep olmaktadır.  

Toprak üzerinde irade değişimine maruz kalan topraklar ilaç etkenindeyken ilacın sebep olduğu doğal yaşamın canlılarını hücredeyken ölümü sonucu toprağın yapınsın değişimine sebep olan ilaçlar zaman içinde oluşturduğu değişik yapıdaki Biyolojik canlıların oluşumuna muhal ortam yaratmakta. 

İlacın etkisiyle oluşan canlılar tarımsal toprak yapısı ile taban tabana zıt doğan canlılar ileri boyutta bütün canlılar toprak üzerindeki hâkimiyeti canlılık türleri doğal olmadıkları için bağışıklık uyumu olan doğal hayatın farklı canlıları doğal dengedeki boşluğun yeni yaratıkları olduğunun tanımı. 

Suni olan bu canlılar doğal canlıların birbirleriyle barışması sürecinde yeni yeni mikropların üremesi demektir. Suni olan bu canlılar yaşaması için toprak üzerindeki diğer canlıların savaşı demektir. 

Bu değişim sürecinde bozulan yaşam durumuna maruz kalan dengenin diğer canlıları ve insanlar bu tür değişimden dolayı çeşitli hastalıklara maruz kalmakta hastalığın tanımı bile bilinmeyen bütün hastalıklar dengenin bozulmasına sebebiyet veren etkenler çevre kirliliğini sebebiyet veren tüm etkenlerden doğan bu süreç yarınlarının karanlık tablosu olduğunu bugün görmeliyiz! 

Doğal yetişen canlılar bölgesindeki canlılarla uyum içinde yaşar. Toplu ölümler olmaz çünkü , bir canlının ölümü ile diğer canlıların beslenmesi aşarı çoğalan canlıların fazlası diğer canlıların rızkı oluyor.  

Toprak üzerinde hiçbir canlı çevre kirliliğine sebep olmaz. İlahi kontrol çizgisinin kontrolü bozulmaz. Canlılar ölümleri bile diğerlerinin beslenmesine çözüm oluşturmaktaki doğal dengenin kendi içindeki dengeyi bozmaya sebebiyet vermek durumundaki keyfiyet az çalış çok üret hormonlu olsun.  

Kentsel dönüşüm organik tarım açılımını genişletecek süreci başlatacak tarafların temsilcilerine kentsel dönüşüm projelerinde buluşturmalı. Tarımdaki hormonu icat eden ülkeler belli sözüm o ülkeler neden kendi Ülkerlinde organik tarım ürünlerle beslenmeyi kurala bağladı.  

Kendi ülkesine hormonlu tarım ürünleri ne girmesine izin vermiyor. Ve daha ileri doğal beslenmeyi tarım ürünlerini doğal üretip doğal tüketen formülü yaşamakta ve bir öne geçtiğini görmekteyiz?  

Doğal ürünlerden üretilmiş ürünler oluşturarak dünyaya sattığını görüyoruz.  

Kimyasallardan arındırılmış doğal ürünü üreterek satmakta bu sürecin yaşandığını doğru algılamalıyız. 

Küresel oyuncuların tarım sanayisinin dayatmasına karşın bilinçli toplum olmanın gücü dayanışma ile olur. O halde tarımdaki kirlenmeyi durdurmanın boyutunu yönetecek yönlendirecekler. Yine bu toprağın kimyasındaki aydınların ve üreten tüketenleri ortak karar almalı ve yönetimi bilimsel olarak birlikte yönetmeli.

 

 

 

Milat tarihi 1999 Depreminden sonra Ülkem için düşündüğümü kaleme aldım paylaşılmasını istediğimi ilgili kurum ve makamlara gönderdim. Ben T.C.vatandaşı Osman Zor İle ile iletişim kurmak isteyenlerin dikkatine 0264,2770082—/  0545,5560618 —İLETİŞİM -84-

 

  

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir