Osman ZOR” Belediyeler Tarım Topraklarının vasfını değiştiremez”

Posted By on 13/11/2016

Sakarya Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma Derneği Başkanı Osman ZOR”1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında Tarım toprakları Sanayiye ayrılmamalı “
Arifiye Hanlıköy, Hanlı Merkez ve Hanlı Sakarya Mahallelerinin bulunduğu alanda yapılan 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı içinde bulunan Tarım Topraklarının Sanayiye ayrılmış.
Tarım Toprak Türkiye’de 5 ilde tarım ovası vardır.Tarım toprağı besleyici ürünlerin anası Tarım Toprağıdır.Tarım topraklarının Tarım toprağı niteliğin değiştirilmesi konusunda Bölge Halklarının Ülkenin Milli Menfeatları dahi olsa Bölge Halkının ,ilgili Sivil Toplum örgütlerinin Tarım Toprağı konusundaki,düşünceleri,önerileri dikkate alınmadan hatta ve hatta öz düşünceye katılması olmazsa olmaz olmalıdır.
Belediyelerin Tarım Toprağı üzerindeki İnsiyatifi kurum olarak Belediyenin Uzman kadrosu ve Başkanının tasarrufunda olamaz.
Sebep Bölge halkının adına seçilerek oturdukları koltukları Bölge Halkına rağmen Tarım Toprakları üzerinde niteliğini değiştirecek kararları Sivil toplum örgütleri olarak kabullenemiyoruz.
Doğa ve Tarım Konusunda gönüllü sivil toplum örgütleri.
Gelişmiş ülkelerde nasıl çalıştığı söylemeye gerek yok.
Bu günümüz belediyeleri bunun bilincindediler.Biz Türkiye Avrupa Birliğinin birlikte kabul ettiği gelişmişlik normlarına uyulması konusunda Avrupa Birliğine katılım belgelerine göre Avrupa’da ki belediyelerin Tarım Toprakları ile ilgili karar alırken sivil Toplum örgütlerin 1.Derece görüşlerini esas alır. Arifiye Hanlıköy, Hanlı Merkez ve Hanlı Sakarya Mahallelerinin bulunduğu alanda yapılan 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı ile ilgi Sakarya Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma Derneğinin görüşü alınmamıştır.Bu düşüncemizi yazılı halini Birini Belediyeye diğerini basına verilmesi kararlaştırıldı.

 

talan118

 

talanadur3talanadur2talanadur1talanadu8talan102talan101talan124talan123talan122talan118talan116talan117talan114talan116talan111talan112talan113

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir