PROJE ÜRETIM = ORTAK PAYLAŞIM = İLE BÜYÜR

Posted By on 19/08/2022

PROJE ÜRETIM =  ORTAK PAYLAŞIM =  İLE BÜYÜR

1-) Yaşlanmış Arabalar  hurdaya ayrılması için  Devlet  desteği teşvik  formülü çok faydalıdır…?

2- ) Ülkemizde deprem gerçeği var. Ülkemizde konut yapılar yapılırken Bilimsel ve projeye dayalı olmadığı gerçeğini biliyoruz? Her varlığın da bir ömrü var Binalarında bir ömrü vardır?

3- ) Ülkemizde deprem gerçeği var.  Binalarda Metal yorgun ömrünü tamamlamış yapıların yenilenmesi için de proje bazında teşvik?   Devlet desteği olursa Çok i,yi olur? Eski yapı Binalar Köyde kentte.  Devlet desteği ile teşvik yapım i EKONOMIK olarak piyasaya büyük hareket verır Hüzür mutluluk sağlar?

4- ) Ülkemizde ki eski yapıların çok büyük bölümü en ufak bir hareketle yıkılabilme durumu var? Deprem gerçeğini bilimsel olarak?  İlgili Odalardaki uzmanların RAPORLARİ VAR.

5- ) ( 1 ) Köyler in büyümesi İle İlce olması? ( 2 ) İlceler büyüdükçe Kaza olması? ( 3 ) Kazalar da Büyüdükçe de İl olduğu gerçeğini biliyoruz )  

KÖYDE, KENTTE Konutlar Eskiden yapılırken plansız projesiz yapılır olması VE Sokak genişliği ve sokak düzgünlüğü düzeni boyutsal olarak düzgünlüğünü önemsememiş O zamanlar da nazar; dikkate alınmadan yapılması; (( Lastik tekerlekli araçlar çok değildi sokaklar Geniş ve boyut düzgün dağıldı? 

Bu günde; bu yerler var?  O Sokaklar yaşam yerlerinde ki ZİKZAKLİ SOKAKLAR Labirent gibi Çok yerlerde ki yaşam yerlerinde bugün de var sorunlar var?

6- )  Eski Konut Yapıların ŞEHİR PİLANCİ aklı ile yeniden Projelenmeli ve CADDELER düzenlenmeli? Yangınlarda Acil durumlarda, dar sokaklar çok yetersiz? O Sokaklarda sorunlar ortada duruyor?

7- ) Eski yapı binalar -30-40- YIL ömrünü yaşamış binalardan Her binadan Karat alıp ölçüm yeniden, yapmak içinde Devlet desteği sağlanarak binalar yeni yapı yapılmalı?

 8- )  ( 1 ) Eski binalar Yıkıp yenisi yapılırsa? Deprem rızkı ortadan kalkar?

( 2 ) Caddeler sokaklar genişler?

( 3 ) Şehirlerde ki Estetik görünüm düzene girer?

( 4 ) Binalar yenilenir ve insanlar ruhsal durumu rahatlar?

( 5 ) Binalarda çocuk odaları ebe beyin odaları yapılır?

( 6 ) Aile birliği günlük yemek yeme salon oda yemek yemede aile BİREYLER bir birleri ile konuşur sorun varsa çözümü araştırılır tartışılır ortak akıl ile çözüm yolu olur? Atalarımız sofrada konuşarak SORUNLARI MILIMIZE ETMIŞLER çözmüş? www.osmanzor.com

9-  ) YASTIK ALTINDAKİ PARALAR VE DOVUZLER ORTAYA CIKAR EKONOMIYI RAHATLATIR 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir