Sakarya da ulaşım yolları

Posted By on 09/12/2015

Sakarya da ulaşım yolları

 

Ulaşım yollarında seyir eden her hareketlinin yol üzerine bıraktığı kirlilik, sürtüşme durumu olan cisimler sürtüşmeden doğan kırılmalar, yol üzerindeki birikimler, havanın muhalefeti ile soğuk ve sıcağın cisimleri parçalamasını kolaylaştıracağından cisimlerin birbirlerine karışımları yoğunlaşacaktır.

Seyir durumundaki araçların egzozundan çıkan karbondioksitli kurşun karışımı hava yerdeki toza yakın parçaların uçuşması için yeterli rüzgârı oluşturan egzoz gazları kirli hava olup yükselecek, bu kirli hava seyir durumunda olan veya yola cephe olan her canlılığı zehirleyecektir.

Özellikle insan sağlığını büyük ölçüde riske atacağı çok net görülmektedir. Ulaşım yollarının iki cephesine ağaç dikersek, ağaç yol üzerindeki kirlenmiş havanın uçuşunu önler, ağaç tozlu havaya bir emisyon oluşturmak suretiyle bünyesine çeker.

Kirli hava ağacın dallarındaki yapraklarda tutularak bir kısmı ağacın dönüşümü marifetiyle eritilir, bir kısmı, bir kısmı ağaç üzerinde beslenen hayvanların dönüşümünde kaybolur. Aynı zamanda ağaç oksijen üreterek bölgesindeki canlı yaşamın doğal dönüşümünü temin eder.

Ağaç iklim dönüşümünün teminatıdır. Artı çevresine gölge olur. Ulaşımda seyir durumundaki insanlara yeşil seyrederken dinlenmelerini sağlar. Ağaç güneş ışıklarını emisyon yaptığı için yoldaki seyir durumundaki insanları korur.

 

birincihaber21

Yol kenarında oluşmuş ağaçların kazanımlarını bilmek yetmez. O halde bu görevin parçası olmalıyız. Bazen emeğin bir fiil geliştirmesinde var olarak, bazen yaptırım durumundaki tarafların, görevlerini yapmaları için iletken argümanların dönüşüm birlikteliğini uygulama durumu yeşil üretmeyi ulaşım yolları için göreve davet etmek şeklinde bu görevi sürdürmelidir.

Seçilmişler siyasi dönüşüm için parlak makyajlı görünümleri seçerler. O zaman sivil toplum sibop görevini uzun vadeli projeleri ön plana taşımak için park bahçe makyajlarını ikinci aşamaya yapmalarını hatırlatmak ve ulaşım yollarının iki cephesinin ağaçlandırılması için Sakarya’daki Belediyeler ve Köy Muhtarları,

Belediyeler ve Muhtarlar proje bazında dayanışma güçlerini bir safhada buluşturmaları, Ulaşım Yollarını, Sivil toplum dayanışmasını, Kurum ve Kuruluşların katacağı heyecan ile ulaşım yollarımızın kıyıları yeşil olmaması için nedenler azalacak, çözüm verileri yükselecek,

Sakarya’nın tüm ulaşım yolları yakın bir tarihte yemyeşil olduğu zamanı görebilmek için katılımı yüksek, heyecanı dorukta Sakaryalıları bu şevkle neden olmasın diyelim. Artık icraat zamanı geldi. Sakarya Vizyonu yüksek bir şehirdir artık.

Milat tarihi 1999 Depreminden sonra Ülkem için düşündüğümü kaleme aldım paylaşılmasını istediğimi ilgili kurum ve makamlara gönderdim. Ben T.C.vatandaşı Osman Zor İle ile iletişim kurmak isteyenlerin dikkatine 0264,2770082—/  0545,5560618 —İLETİŞİM-21-

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir