Sakarya Pamukova İlçe Tarım Müdürlüğüne Dernek Ziyareti

Posted By on 19/12/2019

Sakarya Kültür ve Doğal Kaynakları Koruma Dernek yönetimi ,Pamukova ilçe tarım müdürlüğü ziyaretinde tarım ilaçları ile ilgili yeterlilik konusunda eleştiri manada söylem olsa da , hizmette sayısal yeterliliğin olmadığı söylendi, Tarım ürünleri kontrol zaafı içinde üretimden tüketime akışı devam ediyor.

Tarım kurumu yetkilileri ,tarım ilaçsız ürün var mı ? sorumuza cevaben var, denmiştir.

Tarım ilacı olmayan üzüm bağı var mı ? bölge de? üzülerek , var dendi. Doğrulamak adına o üzüm bağlarından üzüm istiyoruz dedik, ziraat mühendisi olan arkadaş bizi kilometrelerce getirdi, bir küçük bahçe sahibi, bahçesinde ki üzümü hayra vaat etmiş, yani bağı ile hiç ilgilenmemiş. Bağda ki üzümler doğal seyri ile yetişiyor,kendiliğinden doğal oluyor. Bu demek değildir ki tarım ilacı atılmayan bir bağ olmadığı anlamına gelmez. Ne yazık ki gerçekler bunlar.

Bir müdürlük yetki, etki görevleri vardır. Üzülerek söyleyelim ki tarım müdürlükleri kelime edebiyatı yaparak, yetişemiyoruz, kavuşturamıyoruz, sayımız az, bunlar gerçekler değildir. Acı sözün sahibi olarak sivil toplum örgütleri de yeteri kadar görevini yapmıyor. Öz eleştirimizi samimi bir duyguyla ifade ediyoruz. Keşke tarım müdürlükleri de bizim kadar cesaretli olsa… Aslında çok söylenecek söz var ama ,burada noktalayalım. Sayfa okurlarımıza saygı ve hürmet arz ederiz. pamukova tarım müdürlüğü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir