SAKARYA ULAŞIM YOLLARI YEŞİL YEŞİL

Posted By on 10/12/2015

ULAŞIM YOLLARI YEŞİL YEŞİL

SAKARYA ULAŞIM YOLLARI YEŞİL YEŞİL

 

Ulaşım yollarında seyir eden her hareketlinin yol üzerine bıraktığı kirlilik, sürtüşme durumu olan cisimler sürtüşmeden doğan kırılmalar, yol üzerindeki birikimler, Hava muhalefeti ile soğuk ve sıcağın cisimleri parçalamasını kolaylaştıracağından cisimlerin birbirlerine karışımları yoğunlaşacaktır.

 

Seyir durumundaki araçların Egzoz dan çıkan karbondioksitli kurşun karışımı hava yerdeki toza yakın ve parçaların uçuşması için yeterli rüzgarı oluşturan Egzoz gazları kirli hava olup yükselecek, bu kirli hava seyir durumunda olan yola cephe olan her canlıyı zehirleyecektir.

 

Özellikle insan sağlığını büyük ölçüde net görülmektedir. Ulaşım yollarının iki cephesine ağaç dikersek, ağaç yol üzerindeki kirlenmiş havanın, uçuşunu önler. Ağaç tozlu havaya bir emisyon oluşturmak suretiyle bünyesine çeker.  

 

Kirli hava ağacın dallarındaki yapraklarda tutularak bir kısmı ağacın dönüşümü marifetiyle eritilir, bir kısmı ağaç üzerinde beslenen hayvanların dönüşümünde kaybolur. 

Zamanda ağaç oksijen üreterek bölgesindeki canlı yaşamın doğal dönüşümünü temin eder.  

Ağaç iklim dönüşümünün teminatıdır. Çevresine gölge olur. Ulaşımda seyir durumundaki insanlara yeşil seyrederken dinlenmelerini sağlar.

 

 

Ağaç güneş ışıklarını emisyon yaptığı için yoldaki seyir durumundaki insanları korur.  

Yol kenarında oluşmuş ağaçların kazanımlarını bilmek yetmez. 

O halde bu görevin parçası olmalıyız.

 

Bazen emeğin bir fiil geliştirmesinde var olarak, bazen yaptırım durumundaki tarafların, görevlerini yapmaları için iletken argümanların dönüşüm birlikteliğini uygulama durumu yeşil üretmeyi ulaşım yolları için göreve davet etmek şeklinde bu görevi sürdürmelidir. Seçilmişler siyasi dönüşüm için parlak makyajlı görünümleri seçerler.

 

birincihaber75

 

O zaman sivil toplum sibop görevini uzun vadeli projeleri ön plana taşımak için park bahçe makyajlarını ikinci aşamaya yapmalarını hatırlatmak ve ulaşım yollarının iki cephesinin ağaçlandırılması Sakarya’daki Belediyeler ve

 

Muhtarları, Belediyeler ve Muhtarlar proje bazında dayanışma güçlerini bir safhada buluşturmaları, Ulaşım Yollarını, Sivil toplum dayanışmasını, Kurum ve Kuruluşların katacağı heyecan ile ulaşım yollarımızın kıyıları yeşil olmaması için nedenler azalacak, çözüm verileri yükselecek,

 

Sakarya’nın tüm ulaşım yolları yakın bir tarihte yemyeşil olduğu zamanı görebilmek için katılımı yüksek, heyecanı dorukta Sakaryalıları bu şevkle neden olmasın diyelim. İcraat zamanı geldi.  

Sakarya vizyonu yüksek bir şehirdir artık.

 

 Şehirler ulaşım yolların iki cephesini ağaçlandırabilme Vizyonu her vilayet formül olarak boyutsal uzunluğun parselleyerek uyum formatı oluşturabilir. Formüln öncelikleri her şehir kendi önceliklerinitoprak olarak ağaçlandırma çalışmaları bölgesel olarak belirleyebilir. 

 

Toprak tahlillerine göre yapılabilir. Kurumlar Vizyon olarak tanıtımı ana tema reklam formatı ile açılımı yola cephe tabelaları konmakta yeni yapılanma ile reklam karşılığı formatta belirlenen parsel ölçeğini reklam ile buluşturulabilir.

 

 Ağaç üretimi gövdeye vücud olur. Herbirey mutlu veya üzüntüsü olduğu anlar rahatlamanın formülü kalıcı olması adına ağaç dikebilme ilkesini her vilayet belirlediği misyona mento edebilmeli,

 

Nüfus kütüklerindeki kayıtlar gibi her insanın bulunduğu vilayette kütük ormanıolabilmeli. Kütük oramnı alanının belediyeeler tarafından oluşturulabilir. Ağaç dikebilmek için seçene formüllerinde açılım parçaları ..Her doğan insan içn bir ağaç dikilebilmeli..Her evlenen çift için birer ağaç dikilebilmeli. Her ölen mirasçıları birer ağaç dikebilmeli..?

  

 Her kurumda çalışan başarılı insalar kutlama adına topluca birer ağaç dikebilmeli..?  

Her bir seçimde yetki alan insanlar mutlulukarını paylaşma durumdaiklerle topluca ağaç dikebilmeli. Her kurum,kurum adına topluca ağaç dikebilmeli..hatıra belgesi olmalı. Her askere giden ve askerden dönen birer ağaç dikebilmeli..?

 

Her çalışan insan emekli olunca ağaç dikebilmeli..Herişe başlayan insan birer ağaç dikebilmeli..Her bina ruhsatı iznine bağlı birer ağaç dikebilmeli..Her iskan izninde bağlı birer ağaç dikebilmeli.. yeni iş yeri açan ağaç dikebilmeli..Her tapu alan,satan.muamele aşamasında birer ağaç dikebilmeli..?

 

 Her araba alan,satan, muamele sürecinde birer 1 ağaç dikebilmeli..Her sonucunda ki yetki sorumluları kutlanma sürecinde topluca birer ağaç dikebilmeli..Her anne,baba günleri kutlamalarında katılım birlikteliği topluca ağaç dikebilmeliHer doğum günü yapanlar topluca birer ağaç dikebilmeli.

 

Oksijen üretebilmenin bilincini anlamak adına tut nefesini tut nefesini ! Denince kaç saniye durabilir. Oksijen öneminin nefesi durdurduğu anda anlamak..?  

Sevmek durumunda..Olan sürecinde mi anlayacak insanlar..Her köy,kaza vilayet,bölge,ülke ortak değerin bedelini bilmeden kulandığını anlaşılmasının kazanımları bilenler toplum bedelini bilenler ile paylaşmalı? bilgisini sorgulayabilir..

 

 Her meslek odası mensupları topluca ağaç dikme mutluluğunu ağaç ormanı olmalı.  

Ulaşım+ Ulaşım yolları cephelerinde parsel uzunluğu ağaç sayısı envanterinde olmalı.

 

 Kalıcı olmanın ruhu yola cephe toprak sahipleri rızaları oluşarak topraklarına birer sıra ağaç dikme seçiminde bitki türü ağaç seçme hakkını saklı tutulmalı. Toprak tahlil öngörüsüne göre ağacın ağaç dikiminden sonra ağaçların toprak sahiplerine verilmesi.

 

Ağaç dikme kültürü böylelikle vizyon evrensel dönüşüm hakkını insanlık için paylaşılabilir…?  

Yukarıda görüşlerin bir tür ağaçlandırma formülü? Kamu otoriteleri açlımını uzmanlar tarafından genişletebilir.

 

Yaşamı sağlıklı olarak yaşayabilmek için her bireyin sorumluluğu olmalı. Küresel kirlenme ve ısınmaya sebebiyet toprakların çıplaklaşmasındaki sebep-sonuç paylaşım bireyciliği oksijen üzerinden düşünebilme ilkesini insanlık adına düşünen insan mal varlığı olarak büyütmeyi oksijensiz olamayacağı bir dünya her insanın sorumluluk payı vardır.

 

Derneğimizin düşüncesine Vizyon oluşturacak otoritelere yaşamı kolaylaştırma becerileri tabana formüllerin anlaşılmasından kolaylık açılımı Vizyon olur.  

Dünyada 6,5 milyar insan var. Her insan bir ağaç dikse yılda 6,5 milyar ağaç olur. Küresel kirlenmenin engellenmesi için oksijen gerekli. Oksijeni de ağaç üretir.

 

 

Milat tarihi 1999 Depreminden sonra Ülkem için düşündüğümü kaleme aldım paylaşılmasını istediğimi ilgili kurum ve makamlara gönderdim. Ben T.C.vatandaşı Osman Zor İle ile iletişim kurmak isteyenlerin dikkatine 0264,2770082—/  0545,5560618 —İLETİŞİM-75-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir