SOKAĞA İZMARİT ATIN – TEMİZLEME BEDELİNİ – SEN SENLER ÖDER YA

Posted By on 12/08/2022

   SOKAĞA İZMARİT ATİN – TEMİZLEME BEDELINI – SEN SENLER ODER YA

      İzmarit i sokağa atılması Özgürlük olmaz olamaz? Sokağa izmarit atılması CAHALETTIR.           İzmarit İ Belediye personeli, çöp toplama görevlileri oluşturulması anlaşılır bir şey dağıl.

    ÇOP toplama;  İnsanlara iş verme formülü oluyorsa? Belediyelerin tasarrufunda olan boş yerler var. İnsanlara iş vermek isteniliyorsa? O Yerlerde doğal tohum ile doğal üründen tarım ürünleri yetiştirme formül olsun Ve O insanlara iş bu şekilde iş varılsın? 

      Sokağa izmarit atanları gözetleme kameraları konsun? Ve denetleme görevli olsun?  Bu görevliler de sokağa izmarit atanlara görevli para cezası kes sin?  Sokakların kirletilmesi kontrol altına alınsın. Sokaklarda her halükarda kusurlu haller BERTARAFİ güven altına alınır.

     KIRLI atik çöpler iş yerlerinde ve evlerde sokaklara atılmasın?  Çöp toplama arabası için durma noktaları olsun?  VE Belli noktalarda numara konsun bu numaralar da çöp arabası beklesin çöpleri olan İNSANLAR DOĞRUDAN çöplerini doğrudan çöp arabasına atsınlar.

      Sokakların kirlenmesinde birde? Tavuk ve Kırmızı ET Döner kesen ustalar dukanın dışında durarak döner kesme? SORUNU VAR Sokağa sıçrayan et yağları sokağı kirletiyor?  Sokakta yürüyen insanlar O İŞLETMENIN ÖNÜNDEN GECERKEN yerlerde ki yağlar insanların aya kapılarına yapışıyor?

     ÇOP poşetler içinde pişmiş et cop olarak atılıyor? Poşet çöplerin içini karıştıran KEDI KOPEKLER Poşetlerin içinde olan et atıklarını yemek için poşetleri sokakta parçalıyor? Sokaklar kırlı atıklar etrafa saçılıyor çevreyi kirletiyor?

      Lokanta,, Pasta hane,, Büyük marketler,, Ve Sorumsuz birçok insanlar bu benzer KIRLI İSLAK ÇOPLER İ SOKAĞA ATAN BAZI İNSANLAR VARYA YA?

     Caddelerin kenarlarına ağaç dikilmesi uzun vadede korunup kollanması için ağaç dikildiği yerin yanındaki parsel yer sahibine sorumluluk verilir ise O dikilen ağacı uzun vade koruma olur? Ve O Ağaç İ -kim kimler kesmeye kalkarsa müdahale anında olur? Ve ağaç koruma altına alınmış olur.

     Her parsel veya bina sahibi önündeki; Cape metre genişliği ölçüde sorumluluk verilirse? Cadde ve sokaklar tertemiz olur? 

     Hatta ve hatta yol boyu belli bir uzunluk yolun sorumluluk yetki verilmesi O Metre de oturan insanlar in seçimi ile başkan seçilir? O insanlar Cadde ve Sokağını temiz tutar? Ve En temiz Sokak yarışması… İlgili belediye başkanı ve basın olduğu ortam da ödül verilmeli ki her başkan Ödül alma heyecanı ile sokaklar temiz olur.

     Cadde ve sokaklar temiz olmasında sorumluluk her insan için sorumluluk eş değerdir? Cadde ve sokaklar temiz olmasında ölçü Her ev kendi evinin önünü temiz tutucunca şehir tertemiz olur.

     Belediye başkanlar şehir düzeni temizliği konusunda bilgi; vizyon kültür değerler sorumluluk başkan kendini yetiştirme ve ya ustun zekâ danışmanlar i olmalı? Büyük düşünme kültürü olmalı ki düzen istikrar başarı OLSUN DOĞRUSU BUDUR. www.osmanzor.com 

         SAKARYA KÜLTÜR VE DOĞAL KAYNAKLARI KORUMA DERNEĞI-4-               BŞK OSMAN ZOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir