TOPRAK-2

Posted By on 09/12/2015

TOPRAK-2

TOPRAK

 

Doğal yapı bir bütün

Dağ, taş, göl, nehir, ekosistem bütünlüğü, canlıların en yeteneklisi ve üstünü insan… İnsan… Canlıları yönlendirerek ekolojik varlığın, kimyasını, bile bile bozan; dağ, taş, göl, nehir varlığını riske eden insan İnsan kimyası atadan gelişi toprak iken yine de dönüşü toprak iken..

Doğanın bozulmasının en büyük sorunu ilkesizlik, vurdumduymazlık, bana necilik.. Bir başkasının sorunu gibi kolaycılığı seçme durumunun çoktan geçildiği bilinmeli.

Küresel kirlenmenin hızla yayıldığı dünyamızda yaşanabilir topraklar hızla azalmakta iken her bir kusurlu davranışı durdurmalıyız.

Kirlilikten doğan felaketler ile işletmeci kurum ve kuruluşların duyarlı olanlarını kutlamak aslını revize ederek, doğanın bütünlüğüne bağlı kalanlar ile mutlu yaşarız, mutlu ölürüz.

 

birincihaber34

Taş ocakları, kum ocakları, maden ocakları, izin belgelerini alarak başlayan kuruluşların izin kuralları açık iken; kuralları ihlal edenleri kınıyor ve sorgulayacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Kültür ve doğal varlıkların takipçisiyiz.

Çevre Mühendisi Delta firmasının danışmanlığında, Sakarya merkeze bağlı Nehir Kent Belediyesi Yukarı Kirazca köyünde, toprak yapısından alınmış ve gereken işlem sonucunda boşaltılan sahaların oluşturduğu çukurlar yeniden doldurulmuş olup

 

Aslına uygun hale getiren firmanın kim olduğunu sorguladığımızda Delta firmasının danışmanlığında Yazıcılar Maden işi.Nak.Hafr.San.Tıc.Ltd.Şti. Melih Yazıcı onaylı taahhüt belgesi ile yapılan kazıların nihai sonucunda kazı bölgesinde revize yapılanmanın eski durumundan daha iyi oluşunu görünce.

Bu konuda fikrimi, memnun olduğumu basın aracılığı ile bildirmeyi, bu işletmenin örnek çalışmasın kutladığımızı bildirmek ister; diğer kurumlar için de aynı sözleri söyleyebilmeyi dileriz…

 

Milat tarihi 1999 Depreminden sonra Ülkem için düşündüğümü kaleme aldım paylaşılmasını istediğimi ilgili kurum ve makamlara gönderdim. Ben T.C.vatandaşı Osman Zor İle ile iletişim kurmak isteyenlerin dikkatine 0264,2770082—/  0545,5560618 —İLETİŞİM-34-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir