Toprak Ana

Posted By on 09/12/2015

Toprak Ana

 

Yolla cephe reklam tabelaları oluşturup bu tabelaları ihale ederek ağaç dikimi karşılığı devretmeli ve tabela reklamı olacak her yerlerin mekân kaplaması karşılığı ağaç dikim müeyyidesi karşılığında yol kenarları oksijen üretmiş olur.

v Her vilayet sınırları içindeki küçük büyük tüm yolların kenarlarını ağaç dikmek için yetki makam otoritelerin birlikteliği ortak aklı vilayetin insanlarının refahı için vilayetin tüm yol kıyılarını ağaçlandıracak formülleri ağaç dikmek için olmalı. v Her birey eğitim ödülü kariyer durumunda bir ağaç dikim bedeli ile sorumlu olmalı.

v Her birey memuriyetinin terfisinde bir ağaç dikim bedeli ile sorumlu olmalı. v Her birey evlilik işlemleri gerçekleşince birer ağaç dikim bedeli ile sorumlu olmalı. v Her birey araba alımında işlem tamamlanınca alan satan birer ağaç dikim bedeli ile sorumlu olmalı.

v Her birey tapu gayrimenkulu işlemi gerçekleşince alan satan birer ağaç dikim bedeli ile sorumlu olmalı. v Her birey aybaşı ücretini alırken bir ağaç fidesi dikim bedeli ile sorumlu olmalı. v

 

birincihaber14

Ağaç dikmek için ayrıntılara fazla girmeden söyleyelim.  Her çocuk doğumunda anne babası çocuğun adına (2) iki ağaç dikmeli yaş günü yapanlar bunun yerine her sene için (1) bir ağaç dikmeli eğitime başlayan her insan yılsonunda diploma alırken (1) bir ağaç dikme müeyyidesi olmalı eğitimin birey için ödül alacağı ağaç çiçek demek. v

Ağaç dikmek için yaşamımızın parçası gibi düşünüp uygulamak durumundayız. v Teneffüs ettiğimiz oksijen ve güzel kokular içtiğimiz sular beden temizliğimiz sanayimiz teknolojilerimiz yaşamımızın tüm ayrıntılarında yaşarız.

v Biz insanlar güzeli severiz bitki türlerinin yememiz içmemizdeki gıdalar olduğunu bir gerçek hastalıklarımıza ilaç yapımındaki hammadde bitkisindendir. v Ekolojinin sigortası bitki örtüsü ağaçtır bitki örtüsü yaşamımızın olmazsa olmazı olduğunu doğru anlamalıyız.

Toprak anayı erozyondan korumalıyız. v Toprak dönüşümü zamanın tarihsel evrelerinde yaşayan canlıları bünyesine katar dönüşümü şekillendirerek yeni yeni canlanma ile geçmişi bu günü ve geleceği toprak ana ile yaşayacağına göre toprak korunmasının gerçeği bu.

v Toprak canlılığın anasıdır hava oksijen su enerjinin gücünü canlılar toprak anadan alır tekrar toprağa dönerek yeni canlılar oluşturur.

v Ağaç türleri coğrafi yapının kimyasına göre tahlil sonucu dikilmeli toprağın korunmasını ve toprağın dönüşümünü yenilenmesi oluşturur. v

Çölleşmenin karşılığı toprak erozyonunu durdurmak için bitki örtüsünü toprağın üzerinden eksik etmemeliyiz. v

 

Milat tarihi 1999 Depreminden sonra Ülkem için düşündüğümü kaleme aldım paylaşılmasını istediğimi ilgili kurum ve makamlara gönderdim. Ben T.C.vatandaşı Osman Zor İle ile iletişim kurmak isteyenlerin dikkatine 0264,2770082—/  0545,5560618 —İLETİŞİM -14-

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir