SOY KÜTÜGÜNDE BIR AGACIM VAR

Posted By on 02/03/2015

sdbn55
Kültürel degerleri anlamak için kayitlara geçen degerler degerdir.Tarihi okumak için kayitli belgelerdeki döneler veriler yasanmis yillardaki insanlari dünyada yasadigi yillarda örnek olabilecek eserler üretmislerse tarih sayfalarinda vardir.tarih sayfalarinda yazilan kültürel degerler vizyon gerektirir.

Soy kütügünde bir  agacim var tanimi kayitli bir hale gelebilmesi için formül olarak kültür ve dogal varliklari koruma dernegi baskani OSMAN ZOR öneriyor.

Her ailenin akrabalarini bilmesi adina kütük defteri olmali.kütük defteri satin alinarak noterde tastiklenmesi lazim.kütük defteri resmi duruma dönmesi gerekir.Kütük defteri resmilesmesi ile süreç baslar ve bende bir agaç dikebilecek insani tarihte anlamak için bir agaç diken insan diktigi agaç ile birlikte fotografinin çekilmesi gerek.

O halde aile birligi baginin ve akrabalar birliktelikleri ile iletisim baglarinin kurulmasi iletisimde envarter kütük defteri kayitlari Akrabalar arasinda iletisimi kolaylastirma formülleri kayitli iletisim le daha kolay olur.

Soy kütügünde bir agacim var demek katilimci olmanin ruhu her insanin bir dikili agaci topragi dikmek gerekir. Agaci topraga dikmedeki süreçte agaci topragi dikerken agaç dikelecek kisi adina ve en az iki kisi yi davet ederek agaç dikecegi yere iki arkadasini yanina alarak agaci topraga dikerken fotograflanmali ve agaç dikerken çekilen resimle birlikte aile birliginin olusturdugu noter tastikli kütük defterine kayit yaptirmadaki süreç bilgileri deftere geçecek kayit durumu  söyle:

Agaç diktigi resimler ve agaci diktigi adres bilgisini yazi ile birlikte deftere yazdirma adres tanimi.adres olacak dikilen agaci kütük defterine yazdirilmasi kütük defterine yazdirilan agaca numara verilmesi ve küçük kimlik olusu kimlik olarak bireye verilmesi.

Agaç numarasi defter kayitlarinda var olmasi kadar  ((önemi)) dikilen agaci yillarca benimseyerek koruma durumu zamanla büyüyecek agacin yaninda yeniden resim çekilerek kütük defterindeki bilgiyi güncellenmesi agacin bakim ve korundugunu resimlerde görülmesi kontrol mekanizmasi agaci sigorta eder.

Bir agaç diken ve aile kütük defterine kayit adres odakli yazdirilirken kisi ne is ile istikal ediyorsa kisa öz geçmisini tanimlayan yazili metini kütük defteri kayit sirasinda kisi kendi kimligini beyan edecek.

Kayit yaptiran her birey yerini alir kütük defterinde kayitli  olan bireyler akraba aile dayanismasi dökümanli bilgi agi belgeleri ile insanlar birbirleri ile iletisim kurma agi sahibi olma mutlulugunu agaç ile tanimlar.

Soy kütügünde bir agacim var diyecek aile akrabalari dayanismasi daha hizli görüntülü tanimak istiyorum diyecek aile akrabalari onayi ile internet sitesi kurabilir. Iletisim agi olusturabilir.

Bir agaç dikerek yapilacak dayanisma toplumsal dayanisma barisi sevgisi bir agaç dikme arzusunu artirir.

Sevgili ahir zaman peygamberimiz sözü  “Dünyanin yikilacagini bilse insan elinde agaç fidani varsa o agaç fidanini topraga dikmelidir diyor ve bir agacin önemini söyle söylüyor: hayirli bir evlat yetistirmek kadar önemi olan bir agaç dikip yetistirmek sözünü insani tanimlayan bir agaç dikerek neler kazanilacak diyebilmek arzumuz her insan bir agaç dikmeyi görev arzu ederse agaç dikmek yayginlasir ..”  

Kültür ve dogal varliklari koruma dernegi baskani OSMAN ZOR diyor ki :Her insan bir agaç dikerse ülkemiz TÜRKIYE de 75 milyon agaç olur.

Türkiye örnek ülke olabilirse dünyada  yedi buçuk milyar agaç olur.

Dünya çöllesirken aydinlar aydinim diyerek sessiz kalmamali.yüksek sesle aydinligini belgelemeli  belgelemenin yolu bir agaç dikmekle olur bir agaç dikerek ne olacak denmemeli her insanin bir agaci oldugu zaman DÜNYA’da yedi buçuk milyar  agaç olur.

Çevre denince güzellikler  dogal olmali .

Dogal olan DÜNYA mizin denizleri topraklari akarsulari gölleri nehirleri bitki örtüsünün çesitliligi  florasi bitkisel ürünler bir denge ünsürü ve oksijen üretmektedir.Teknoloji dünyada çok hizli gelismekte.

Teknolojinin sehir  hali ürkütmekte.teknoloji aygitlarini yöneten büyükler her seyi para olarak görmekte para yenmez,içilmez hastaliklara dogrudan çözüm olmaz.

Teknoloji havayi,karayi,denizleri çok hizli kirletmekte .teknoloji aygitlarini günümüz insanlari keyfiyeti benimsemekte kirletme durumunda egzoz gazlari iletisimin parçalarindan makine çesitleri hava yolu ile iletisim kurulan aygitlar uçaklar sayisal olarak çesitlerini yazmaya kalksak sayfalar olur.

Biz sözün özü oksijen siz yasam olmaz.bir agaç kirli havayi emisyon yapar ve oksijen üretir.her insanin bir agaci olmasini çok ,çok, çok önemsiyoruz.

GELIN BIZE  KATILIN.

SAKARYA KÜLTÜR VE DOGAL KAYNAKLARI KORUMA DERNEGI

 AILE SOY  KÜTÜGÜNDE BIR AGACIM   VAR                                                                     

Kültür degerlerini anlamak için yazili tarih kayitlarina bakmak gerek tarihe geçmis bilgi  ve belgeler  varsa  degerdir    geçmis yillari  yasayanlar tarihe geçecek  eserler veriler döneleri varsa tarihçiler  tarafindan yazili  kayitlara  geçer  bir insan  yasadigi yillarda  tarihe geçecek   vizyonu varsa tarihcilerin kalemi  ile  tarih sayfalarina geçer

            Soy kütünde bir agacim var  demek için  bir agaç dikmelisin  bir agaç dikersiniz  yetmez  neden  dikeceginiz agaç kayitli   belgelerde degilse öncelikli  degerler için evrensel  degerler  sinifina girmesi gerek  tarihçilerin   öngörüleri   evrensel  degerleri  ararlar onlar.

             Bir agaç dikecek  insana  Osman zor  öneriyor   kayitli  agaç dikmek için soy  kütük defteri  kayitli olacak  noterde  kaydedil mis kütük defleri kapagina  soy kütük defteri  yazilacak    ve defterin   kayitlari  soy kütük defterinde  kayit yaptir mak için  bir agaç töpraga dikerken  agaç dikecek kisi yanina iki arkadasini  alarak  agaci diker ken iki arkadasi  ile birlikte yaka meraya  çekim yapilacak  veya  resim çekilerek   agaç dikilerek görüntülerin belgeleri ve agaç in  nerede han ki adreste öldügünü gösteren adresli kayitlar  ile   bir liste kütük defterine kayit yatirilmasi  ve kayit defterine  kayit yaptirilmasi ve kayit numarasi  ile birlikte   kütük defterine  yapilan  kayit numarasinin ayni  numarasi  her bir aga cicin verilen numaranin  aynisi küçük not defterine  yazilarak  kisiye verecek   eser   bildi  belge  veri  döneler  evrenselse  tarih yazarlari  yazar yazilan  yazilari  nesiller  okur örnekse de  ölçü deger olarak i insanlar   okudugu  bilgileri   överler   tarihi  degerler  evrenseldir.

               Bir agaç diken ve kütük defterine kayit yaptirmis   insanlar  kültürel  agin zincirindeki halkalardan  bir  bir  leri  ile  iletisim  kurma  imkani  olur iletisim  günümüzde  en büyük varliktir   varlik  denince  ne  an likörüz   iletisim  küremediginiz   zaman  varliklarinizi   kontrol  edemezsiniz   iletisim kuramadiginiz  zaman  size en yakin   olan insanlar   sizin  sorunlarinizi  bile madik leriiçin   size  faydasi  olamaz * ..mal varliklarinizi  kontrol edemiyorsaniz  size  fayda  veremez  iletisim ..zinciri  halkalari  agi  imkaniniz  varsa  oturdugunuz   masanizda iken   yönetme  imkaniz olur   ….

                 Bir  agaç dikerek  zincirin  halkasi   ve agin  bilgileri   iletisim  imkanlari  anlamak yasamak  ve ve ve  bu dun ya nin  imkanlari  bu  dünyada kalacak  bir agaç  bir agaç neler neler kazandirir   anlamak   durumun deki  insan   sevgili  peygamberimizin    sözüne  dikkat  edelim  peygamberimiz diyor  dünyanin  yikilacagini  bilse  insan  elinde  bir agaç  fidani varsa  o  agaç  fidanini  töpraga  diksin   agaç  dikmenin  öneminin.  Beyanidir..

                  Bir  agaç  dikerek  büyüten   bir  insan  hayirli  bir  evlat  yetis tirmis   gibi   sözü peygamber  efendimizin  vur güsü   akli  melekeleri    güclü   insanlar    sözün özü  agaç dikmek  bu  dünya için  nimet ve   öbir dünya için  ibadet  yapmis  olur  insanlar  ..

                  Bitki     türü filöra  cesitliligi nimeti  insanlarin  yasami  için  Alahan lütfü   dur   denizler  ovalar daglar  tepeler  nehirler  pinarlar  akar sular goller  bikti türü  filöradaki  çesitli çesitli nimetler  insanlar için  dogadaki  her  sey  bir  denge  üzerine kuruludur…

                  Sevgi  sözünün  ölçüsü  yoktur   Sevgi  siz yasamda  yoktur  sevgiyi  anlamak  anlatmak   her baba yigitin  tanimlamasi   kolay degil dir sevgiyi    anlayan   yasamasi  için  yogunlasmis  olarak     4   dört  boyutlu  düsünen   sevgiyi   yaratani   seven  yaratanin  yarattigini    sevmekle  olur yaratan   bizlere   örnek   olarak  gönderdigi   sevgili                1  peygamberimiz  yasadigi  ve  söyledigi  sözlerini  dogru  algilamaliyiz   bize  ne buyurmustur  dünyanin  yikilacagini   bilse  bir  insan  elinde  bir  agaç  fidani  varsa  onu  topraga  dikmelidir     agaç  kirliligi  emisyon  yapar   ve bünyesinde  dönüstürür  yaparaklariile  harmöne eder  oksijen  üretmesi  ve yazin  gölge   kisin  rüzgarlara  karsi  perde dogadaki  canlara   ev kanatli  kuslara   mekan  biyolojik  varliklara  rizik    oksijen  üreterek  canlilarin yasamasi  için  olmazsa  olmaz  teneffüs  edilen  oksijeni  üretir yetmezimi  daha  sayalim mi   agaçin  dikil mesine  ve yasatil  masana  her  insanin  asli görevi  olmali..

                    Osman zor  kültür  ve  dogal varliklari  koruma  dernegi baskani    Osman zor  agaç dikme  kültürünü  soy kütügü  zinciri  agini  insanlar arasinda   yarisir  hale  getirir  sek ülkemizde her insanin  bir agaç  olursa  Türkiye de    75      yetmis  bes milyon  agaç  olur  Türkiye  dünyaya  örnek olursa  dünyada     7     dimilyar     agaç  * olur  ..

                      Dünyamiz    teknölejinin  esaretine    dur dedigi  bölgeleri  dogru algilayalim  yanginlar  ruzgarlar yagmurlar  seller  küm firtinalari   yeralti   yanardaglarin  disa vurusu  alevler   depremler   Allah tela   bize  sündügü  imkanlar için   bir  agaç  dikmek kültürünü  biz  insanlar yasamaliyiz  diyor    güzel  aliskanlik  olmali  diyor  Osman zor  ..

                       Duyanin   büyük  *  patronlari *  ürettikleri  her tür  yogunlasmis  istek ve      doyumsuz   para kazanma  talepleri   ve  yanlis   yerlerde kurulan  sanayi   kuruluslari  ve toplumun   yöneticileri   aydinim  diyen  sessiz  kalemleri  ve yayanci  kuruluslar   ve  en açiklisi  da  toplum mühendisleri    ne  yazikki  tüketici  toplum    yedigi  gidalar  hormonlu   kullandigi  gidalar    ve    araç  gereç  marinalar  bindigi  arabalar  kullandigi   aygitlar   ve  havayolu  trfigindeki  her tür  iletisim   agitlar    havayi   suyu   topragi  suyu  bitkitürü  her canliyi   etkiliyor  ..

                      Tüketici  toplumun   aydinlari     agaç  dikmekte  öncelik  bizim  görevimiz   demeliler    agaç dikme  kültürü    sevgiyle   sevgiyle sevgiyle    bir  beraberiz diyerek yasanir çevre kirliligi    kirliligi   yönetsel  kusurdur  yasalar   var  kanunlar  var   insanlar  diyor   beni  iyi  kim yönetecekse   aday  adayi  olsun  ve  bende  özgür    insan  olarak  seçtigim  insan  benim  mut    lupum  için  yönetme  yatkisi  onundur   diyarda  sacim  den  sonra  sorgulamiyor   yetki veren  sogu lamayi   yapan    olsa  insanlik  daha mutlu.  yasayacak …

                    Gelismislik göstergesi  topluluklarin   vizyonu   sivil  toplum  kuruluslari  her konudaki   katmanda  savil  toplumunu   seçerek   ve  çalistirsa   ayni  zamanda  fikir  üreterek  yol gösterse   çevre   bilinci  evrensel  görüsü    ortak  deger   görüp  yasadigi  sivil toplum  temsilciligine artilari   çogunluk   Ilker  mis yönümdür   degerek  yasam  özlem  degil  mis yön  oldugu  zaman  paylasim ci   seven   ve   sevgiyi  yasayan  olmaktir kisilik  diyor***  Osman zor……

                    Osman zor  kimdir  orta Asya  dan  Konya  kamana  gelen  atalarinin  tanimi  Selçuk boylu  —  Mehmet efendi — karamanda  yasar ve oglu    Ömer   efendi  karamandan   ayrilmak   ister  ve ogul    Ömer   ayilarak      ofa  gider   Ömer efendinin   oglu  mehmette   ode    ofda    yasamak istemez    Ömer efendinin    oglu   * Mehmet *   Mehmetlin  oglu  Mustafa   oglu  ile    birlikte   oftan  ayrilma  karari  verir   ve   *   Mehmet *  oglu Mustafa  oglu Mustafa ile   birlikte  Sakarya   vilayetine  gider    O   zamanlar  Sakarya  ovasi   bataklik   olan yerlerinde   sivrisinek    çök  oluyormus sivrisinek  isirmalari  ile  mikröpik  hastaliklar   ölüm leri  artiriyor du    sakaryanin  kazasi   olan  Hendek ge  bagli    YUKSEK     yerlere    çikmislar   ve oralar da  yerlestiler   ve  yerlestikleri    yere  isim  bül muslar      Mehmet efendi  oglu  Mustafa  ile  birlikte  yerlestikleri   yöreye     kendileri   gibi ayni    gelenler     insanlar         O    süreçte      gelerek  yerlesenler  olmus   çogalan  insanlar  yerlestikleri   yöreye   yakisan  bir   isim  bulmus lar yerlestik leri  bölgenin —   2 — iki  cephesin   den     irmak  sular   akisi sularin akisi  berrak temiz   suyun  akisini    özümseyenler      bu  güzelligi   suyun  akisi  berrak ligi   evrensellesin        köyün   adi  olsun  demisler  ve  köyun adini ** aksu** Köyü   ölsün  demisler       irmak lar dan   akan berrak   sularin  köy  adidini       vermisler       O    yer lere     aksu   tanimi     isimi      simdiki    adi  aksu köyü  ————–2—-                      Aksu köyünde  yasarken   ölen  Mehmet  efendi   hakkin  rahmetine  kagüsür    simdiki   çaminin  yanin deki   mezarlikta   yatar  oglu   Mustafa efendi  hoca   Osman zorun dedesi     Mustafa   efendi   hoca    esi  hamile  ikan   esinin  karnin deki    bebek   Osman zorun  babasi  olacak   Ömer zor   Ömer zor annesinin  karninda  iken  hoca    Mustafa   efendi     de   hakkin  rahmetine  kavusur    babasinin   yattigi    mezarin  yanina       ayni kapris   tanliga defnedilir   Osman zorun   dedesi  Mustafa efendi  hoca   Mustafa efendi  hoca  öldügü  zaman    esi  nazire  hanim   hamile  oldugu    çükünü  dögürrürken   esi  höca  efen di   hakkin  rahmetine  kavus mistü     O     zaman    durumun  da  çöçügün    adini      Ömer  veren  nazire  hanim     Ömer  son  numaram   yetim  babadan öksüz   ve   enbüyük  büyük çocuk   kizda    göçük  öldügü  süreç   te    1   numara  Sükriye  2  numara  Remzi     3   numara  Hüseyin   4   numara  Hanife  5    numara  Ali    6   numara  Fatma   7    numara  öner  zor     çökük  lar  küçük   Nazire  hanim  kadin   yalniz yalniz  bayan  olarak   çökük  lirini   büyütür   ve   sagliginda    çökük   lirini    tek  tek   evlendirir     ve  yas laman   Nezire   hanim  yaslilik  tan  dolayi  eceli   ile   ölür  Nezire  hanim  da  aksu    köyün   de defnedilir …………….  Nezire  hanimin  bir  kizkardesi   kirk tepe  köyünde   evli  idi   evli liginden olan  çökük  lari    çökük  lari  kirktepe  köyünde      aymi  köyde  yasamis    ve  ayni  köyde  defnedildiler   diger    çöçüklari  farli  yerlerde  yasadiklari için    muhtemel   O   yerlerde  defnedilmisler   dir  diyoruz    ..

 

               Osman zorun   dedesi   Mustafa  haça   efendinin  kardesleri   iki  kiz bir  erkek   kizin   biri  kara derede ki  köyde  Abazalar  dan  ……………… efendi   ile evlen  di  çöçüklari  oldu kendisi   hakkin  rahmetine   kavustu  cöcüklari   Fazil   ve  kizlar—————————————————-              Mustafa  efendi  hocanin   iki    kiz kardesi  Biri  aksu   köyünde   evlendi  çöçüklari  oldu kedisi hak kin  rahmetine  kavustü  ve couklari  ve devami insanlar  soyu  arastirilacak

            Yusuf          Zimina    diye    Yusuf    diye bilinirdi    Zimina    Yusuf      dede   kisiligi      ile     yasayan  insandi    kaç  evlilik    yaptigi  bilinmemekle birlikte  bilinen  evliliklerinden    olan  çocuklari    ve devamindaki   soyu  olan   insanlar  var  

Kac   evlilik   yalap tigi  tam bilin  meddi  dünyalik   ömründe   Özgür     yasayan   bir insandi

              Osman zorün    bilebildigi   iki  esinden   olan  çöçüklari  vardi   eslerinin  bir  tanesini        yasarken  taniyabildik   eslerinden    çöçüklari  var  devamindaki  soyu  arastirilacak     ZIMINA  YUSUF  dede  Osman zora   söyledigi   sözü  aynen  yaziyor   ve kayita   olacak  bu  sözün   Zimina  Yüsüf  dedenin     tecrübesisni   tarihin  akisinda*****     SOYÜN   DEVAMI    TÖRÜNA  INEN    AKRABALIK   BAGINI    YENIDEN   BAGIN    KÜRÜLMASI    EVLILIK    KÜRÜLMASINI       SÖYLEMISTIR  *****************

                 BU  sözünü  önemseyerek   yazmayi   görev  kabul  ederek  yaziyor  ve  tasdik  ediyorum      Tarih  yazarlari    evrensel   sözleri   yazarlar unvani  tarih  sayfararinda   geçen  insanlar   yasadiklari   yillarda  tecrübe  kazanmis   kazandgi  tecrübeler    gelecek  nesillere  isik  tütaçak   veriler bildiler    yön  ve  yöntem   öngörüler      Koklu    sözler   zimina  Yüsüfün  sözü       önemseyen    yazan  OSMAN ZOR—–

                                                               

Yüsüfdede   hakkin  rahmetine  kavustu   çöçük  larin  çögü     hakkin  rahmetine  kavusmustur       akrabalik   baglari  arastirilacak  ve  kayitli  duruma geçecek *** 

                  Osman zor  soy kütügünü   yazmaya   krarli   soy kütügü  zinciri  helkelerini  arastirarak  zincir  halkalari  ve    agin  kayitli  hale   geçirerek internet  ortaminda  iletisim  bagini  guclendirilmesi    ruhu  vadeden  var  ettigini  bilmek  tanimak  arastirmak  payda  –3-payi   bilmek  ölçülü kontrollü  hösgörülü  severek  sevgiyi yasam mi  ile katilikçi   paylasimçi  segiyi  bize  veren  Allahin  koydugu  kurallara  uyarak  insani  merkez  alan anlayisla   yara tanin  yarat tik  larnii  inkar  etmeden  kabullenen   insanlar  olarak  yasamayi  ahlaki deger  ler   Sevgi  Sevgi Sevgi     Sevgi  yaratani  seven   güzel  ahlakla  ahlakla  bütünlesen  Sevgi  yaratilanlari  yaratan  Allahin  adiyle  sevmek   yönlümüzün   allahin  Sevgili  külü  olabil  mek  her insana nasip  olmasini  dileriz..

                 Soy kütügünde  benimde  bir  aga çim  var   agaçin   önemini  tanlamaya  çalistim

Bir  agaç dikerek   hayirli  bir evlat  yetistirme  özlemi  ile  evlat  lari  olamayanlara  Allahin  lütfünü   anlayan  anlatan  lar  zin cirde    bir  halka  olma vizyonu   yasamak  yolumuz olmali

                Mustafa hoca   esi       Nezire  nin  evlatlari     sirasiyle  söyle     1     Sükriye    sükriye nin  çökük  lari      1       numara   Ali    alinin  hanimi teyzesi  nin   kizi   Fatma  ile  evlendi   çöçüklari   dursun    Ali  **     Ahmet  ** kezziban  **  çözük carinin  da  devami  var çöçüklari     arastirilacak-

…                                        SÜKRIYE VE ESI  ile olan cocuklari

 

                  0    1     ALI         rsi  Fatma ile olan  cocuklari  Dursunali *Ahmet *Keziban—

                  0     2    Müzaffer esi  ve  cocuklari  0000000000000000000000000000000000000

                  0     3 Arife  esi ve    cocuklari     000000000000000000000000000000000000000

                  0     4Niyazi esi   ve  cocuklari       00000000000000000000000000000000000000

                  0     5 yadikar  esi ve  cocuklari    000000000000000000000000000000000000000 —-

             

 

                                                                                                              

                        REMZI   VE ESI   ILE      olan çöçük lari

1          Müstafa  esi……….ile  olan  çöçüklari…………………………………………………

2          müammet esi………ile olan   çöçüklari…………………………………………………       

3          fikriye   esi………….ile olan   çöçüklari…………………………………………………

4          hanife   esi…………ile  olan   çöçüklari…………………………………………………

5          rükiye  esi………….ile olan      çöcçuklari………………………………………………

6          Ali      esi……………ile ola   cuçucuklari………………………………………………..

7          Ayse  esi……………ile olan   çocuklari…………………………………………………

8          Fatma esi……………ile olan  ccccuklari………………………………………………

9          Hikmet esi…………..ile olan cccuklari…………………………………………………

 …………………………………………………………………………………………………

                        HUSEYIN   VE  ESI  ILE  olan   çuçuk lari

1        Meryem  esi …………….ile olan cocuklari………………………………………………

2        Ayse   esi………………..ile  olan  cocuclari……………………………………………..

3        Fatma  esi……………….ile  olan  cocuklari…………………………………………….

4        Dursun aki esi …………..ile olan  cocuklari…………………………………………….

5        Havva  esi ………………ile olan cocuklari…………………………………………….

6        Müstafa esi………………ile olan cocuklari………………………………………4…….

————————————————————–.

                     HANIFE  VE ESI  ILE         olan cocuk lari

1        Fatma  esi…………………ile olan  cocuklari…………………………………………

2        Naile  esi…………………..ile olan cocuklari…………………………………………

3        Hanife  esi …………………ile olan cocuklari…………………………………………

4        Naime  esi………………….ile olan cocuklari…………………………………………

5        Cemile esi …………………ile olan cocuklari…………………………………………

6        Hava  esi ………………….ile olan cocuklari…………………………………………..

7        Raziye esi  ……………….ile   olan  cocuklari ………………………………………….

………………………………………………………………………………………………..

                    ALI   VE  ESI    ILE      olan cocuklarii

1        elmas esi ……………………ile olan cocuklari ………………………………………….

2        Hasan  esi ……………………ile olan cocuklari…………………………………………

3        Nuriye  esi …………………..ile olan cocuklari………………………………………….

4        Hüseyin  esi …………………ile olan cocuklari………………………………………….

5        Sakir   esi…………………….ile olan cocuklari………………………………………….

6        Ayse  esi …………………….ile  olan cocuklari…………………………………………

…………………………………………………………………………………………………

                   FATMA  VE  ESI  ILE      olan cocuklari

1        müammet  esi ………………..ile olan cocuklari……………………………………

2        remziye  esi ………………….ile olan cocuklari……………………………………

3        fahrii   esi …………………….ile olan cocuklari……………………………………..

4        ayse  esi ………………………ile olan cocuk lari………………………………………

5        cemal esi ………………………ile olan  cocuk lari……………………………………..

6        ahmet esi ………………………ile olan cocuk lari………………………………………

7        hatice esi ………………………ile olan cocuk lari………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

                       ÖMER VE  ESI  ILE   ÜMIYE  EMINE  ILE       olan cocuk lari

1          Yunus zor   cocuk  yasinda    ölümü  anne  babaya    oduldur                             

2          Havva zor  bebeklik  yillarinin  arafesinde  ölümü  anne baba   odüldür ——————————————

3          Zekerya zor  esi   emine  ile   olan  cocuk lari………………………………………

            Faruk  esi …………….ile olan cocuk  lari…………………………………………

            Yasemin esi……………ile olen  cocuk lari………………………………………..

            Engin   esi………………ile olan cocuk lari ……………………………………….

            Dilara   okul yillarinda   egitimi    devam    ediyör   ………………………………..

 ……………………………………………………………………………………………….

…………………………………………………………………………………………………

4        Islam  zor  esi  ümihan  ile olan cocuk lari ………………………………………….

Sezgin esi………………ile olan cocuk lari …………………………………………

Yurdanur esi……………ile olan cocuk lari…………………………………………

Haluk  acik ögretimi  devamediyör ………………………………………………….

…………………………………………………………………………………………………..

…………………………………………………………………………………………………..

5        osman  zor  esi Hatice  ile olan cocuk lari ….

inci  esi  Nuri Nihat kahraman   ile olan cocuk lari—————————————-                           Ahmet          bekar   ——————————————————————5——-

ikbal              bekar

7               Zeynep zor  esi ile  Burhan sakli  ile  olan çocuklar—————————————-i

             Yavuz  esi…ILE… olan çocuklari ———————————————————–

 

            F atih    esi …ile……olari  çocuklari ———————————————————-

            Arzu     esi     ile   … olan çocuklari ———————————————————-

………………………………………………………………………………………………..

………………………………………………………………………………………………..

8              Ayse  zor esi hasan albayrak ile olan cocuk lari

            Sinan esi …………………ile olan cocuk lari ……………………………………….

            Seyfi esi ………………….ile olan cocuk lari……………………………………….

            Hümeyra esi ………………ile olan cocuklari……………………………………….

………………………………………………………………………………………………..

………………………………………………………………………………………………..

9                    Fatma esi Muhammet ile olan cocuk lari

                     Hüseyin      bekar    …………………………………………………………….

                     Orhan          bekar    ……………………………………………………………

                     Enes            bekar    ……………….

                     Ilknur          bekar   ……………

————————————

 

 

                    SÖY    KÜTÜGÜNDE   BIR   AGACIN   VAR                      

Kültür   arsi  vim  benim      rehberim  yasamsal   yön   verecek  degerler    soy  kütügü  aga çim   akraraba  larimla   benim  yasama  yön  ve   isik tutacagi    dogru  dan  iletisim  kür mak    güvenim  iletisim    rehberim   soy  kütügü   zin çiri  agi   benim   ne kadar  büyük aile    ye sahip  olma  rahat ligi   benim   güveni mi   ar tirir     çekir dek   ailem   anne  babam  kardes lerim   benim   can laiim             Allah  körüsün  dogal  afet  yangin    sel    su ve    deprem    ölüm çül    kaza larin   çesit leri  hiç  bekle mekik    bir anda  insanlar    anne baba kardes   yakin  laini  kay bede    biliyor              Öylesi dürüm larda  yalniz liga  düsmek         insanin    kiyasisini   bözar    o    zaman   soy  kütügün de  bir  aga çim  ILETISIM   büyük  ailem    var  demek  cok  ister Dim bir  aga çim var      demegi   yalniz lik çök  aciveriyör    boslukta       yasayan  insaninfitrati     yalniz    caresiz  ve korku  içinde   olmadan   büyük aile   iletisim   agi  büyük   aile   bireyi  ol  mak    yasam   sikörtasi   bir agaç dik

                                        FATMA  KARABACAK    esi suleyman  ile olan  cocuklari

  1. Kardesler.Fatma   esi   Suleyman    ile   olan   cocuk lari

                         Ahmet   esi  bir ve ikin ci  esi ile   olan   cocuklari———————————-

                        Ayse     esi         Seyfi           ile  olan    cocuk lari ———————————-.

                        Naciye esi         Cevdet         ile  olan   cocuk lari———————————–

                        Nemciye esi     Mehmet        ile  olan   cocuk lari/strong>

                                UMIYE  KARABACAKesi  ÖMER      ile olam  cocuk lari……

  2   kardesler

      ..                 Yunus 6  yasinda  ve  Ha 3 yasinda   çöçükken   ölmüsler

                         Zekerya

                         Islam

                         osman

   .                     zrynep

                         Ayse  

                         Fatma

3  Kardesler                            MAAMMET   KARABACAK     esi  HAVA  ile olan cocuk lari

 ..                     Fatma esi  mamet  ile olan  cocuk lari …………………………………………..

                        Asiye esi  hasan ile olan  cocuk lari ,,,

                        Apdurahman esi Fatma ile olan cocuk lari

4  Kardesler                          AHMET   KARABACAK     esi MERYEM  ile olan cocuk  lari 

                     Osman esi emine ile olan cocuk lari …………………………………

                    Emine  esi zayit ile olan cocuk lari ………………………………

                    Ayse   esi…………. Ile olan cocuk lari…………………………………

5 Kardesler                           RÜKIYE  KARABACAK  esi  DAVUT    ile olan cocuk lari

                    Ilyas  esi …………..ile olan  cocuk lari  ……………………………

                    Kizlarin  isimleri    ve   esleri  arastirilacak  ve ve   kütük  defterine yazilacak.

6 Kardesler                           MAHMUTALI  KARABACAK  esi   AYSE  ile  olan cocuk lari                   

 

                  Kezziban  esi ……………..ile olan cocuk lari ………………

                  Nuran       esi      Mehmet    ile olan cocukları………

                  Mustafa esi ……………….ile olan cocuklari……………

                 Nuray    esi………………..ile olan cocuk lari———-

                  Erkan  esi———ile olan cocuk lari –

                 Gürkan  esi———ile olan cocuk lari—/strong>

7—– DEDE LER     NENE LER   Söy kütügüne göre OSMAN  SARIHOCA   AKSUYLU

                          Osman zorun  annesinin   Dayisi  esi ve  cocuklari

                    

                          1–      VEYSEL          esi    …………….ile olan cocuk lari………………

                          2-       MUHITTIN     esi ile  olan cocuk lari

                          3-       MAAMMET     esi ile  olan  cocuk  lari…                  

                          4-       MUSTAFA        esi ………………….ile olan cocuk lari………………

    1                          VEYSELl       ESI…………………..  ile olan  cocuk lari

                                 FFETRIYE   ESI              .ahmet ……ile olan cocuk lari………………

                                 ADEM          ESI              Leyla                  .ile olan cocuk lari…………

                                 EINE             ESI       suleyman           ile olan cocuk lari………………

   2                             MUHITTIN        ESI ………………..ile  olan cocuk lari

                                   ASIYE                ESI      vahit            ile olan cocuk lari ……………        

                                  AYSE………… bekar …………………………………………………

                                  MUSTAFA  ……ESI…………        .ile  olan cocuk lari

   3                       MAAMMET          ESI………………….ile olan cocuk lari

                                 F ATMA .           ESI..………………  .ile  olan cocuk llari………….                                                            

                                  KENAN.            ESI    FATMA.      ..ile       olan cocuk lari………………..

 

   4                        ORHAN                 ESI  ……….ile olan cocuk lari

                                      AHMET        ES I……………….            ..ile olan cocuk lari ……………….

                                      ÖZCAN         ESI…………………….        .ile olan cocuk lari ………………

                                      OSMAN        ESI…………………..           ile olan cocuk lari……………….

                                       MEHMET    ESI ………………..         ….ile olan cocuk lari………………..

                                       HAKAN…….ESI……………….              .ile olan cocuk lari……………….

       Dede nineler      söy kütügünde benim de bir agaçim var       zinçiri   agi  büyüklerimiz

         Osman zorun babasinin   tarafi     aile   büy ükleri   dedeler   neneler 

       Könyadaki büyügümüz   *1* MEHMET*2* ÖMER *3* MEHMET*4* MUSTAFA HÖCA DEDE        OSMAN  ZORUNDEDESI     VE       MUSTAFAN COCUKLARI         –

                      1     SÜKRIYE                                   –

                      2      REMZI

                      3      HUSEYIN

                      4—-HANIFE 

                       5       ALI

                       6—–FATMA

                       7—–ÖMER

   

Rize’den  hanefi     sonnra  Sakarya’da  ki ler  ve diger  bölgelerde  ki dede  ve  nineler  –1–  SAADET     –2—Sari Hoca OSMAN —3– EYÜP –4– FAZLI—5– ISMAIL —6—- HANIMKIZ   —7—  HASHATUN      -–8-      ASIYE————’                         ———————————- 8–   ASIYE-   ESI   ILE  OLAN   COCUKLARI  –

 —1—Necmi  ve- 2- ali–ve—3–  Ahmet-ve– 4—Süayip ve  -5 –Nimet-ve  –6–  Aynur ve -7 –Ishak 8–Isa ————————————————————    

Isimleri unvanlari ile birlikte aile büyükleri adresleri ile arastirilarak kütük verileri kayitlari soy kütügü verileri kütük arsivine yazilacak————-.1—- SAADET————-esi ve cocuklari

 2—–OSMAN  sarihöça  esi  ve cocuklari

 3—-EYÜP—————-esi ve cocuklari

 4—-FAZLI ————–esi ve cocuklari

 5—-ISMAIL————-esi ve cocuklari

 6—-HASHATUN——-esi ve cocuklari

 7—-HASHATUT——-esi ve cocuklari

 8—-ASIYE—————esi ve cocuklari   Asiyenin—8 –kiz cocugü  ikisi  kiz  6 tisi erkek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir